Podatki wyższe w 2021
Obraz piviso z Pixabay
Autor Konrad Karpiuk - 8 Listopada 2020

Ekspert ujawnia przykrą prawdę na temat podatków w Polsce. Nawet się nie zorientujesz jak wprowadzą następne

Nowe podatki w Polsce są nieuniknione. Jak wskazuje ekspert, ostatnie działania rządu zmierzają do poszerzenia fiskalizmu państwa. Co więcej, będą one wprowadzane pod nazwami takimi jak "opłaty" czy daniny.

Podatki

Nowe podatki przybędą już w 2021 roku, a to dopiero początek. Jak twierdzi dr hab. Robert Gwiazdowski, prof. Uczelni Łazarskiego, przewodniczący Rady Programowej Centrum im. Adama Smitha, obywatele mogą spodziewać się coraz więcej obowiązków fiskalnych od państwa.

Jak wskazuje ekspert, kolejne podatki to efekt polityki państwa, która coraz bardziej się zadłuża, oraz wydaje publiczne pieniądze. Zaczyna się to przekładać na braki budżecie, które trzeba latać, jeśli rząd ma utrzymać swoje programy socjalne.

Mało kto wie, a od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Rząd po cichu wprowadził kolejną karęMało kto wie, a od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Rząd po cichu wprowadził kolejną karęCzytaj dalej

- Czeka nas fala nowych podatków, które dla zmyłki nie będą nazywane podatkami. Zresztą to nic nowego, bo od lat państwo udaje, że nas nie opodatkowuje. Przykładowo składka na ubezpieczenia emerytalne to nic innego jak podatek celowy na emeryturę. I to nie dla tych, którzy płacą ten podatek, tylko dla tych, którzy dzisiaj pobierają te świadczenia [...] Będziemy więc mieli różnego rodzaju opłaty, ostatnio bardzo popularne, tudzież inne daniny publiczne - zapowiadał Gwiazdowski dla agencji informacyjnej Newseria Biznes.

Jak wskazuje Ministerstwo Finansów, we wrześniu deficyt budżetowy wynosił 13,8 mld zł, ale po nowelizacji z sierpnia stwierdzono, że wynosi on kwotę wysokości 109,4 mld zł. Tymczasem Mateusz Morawiecki mówi o wyniku lepszym niż przewidywana i wydaniu nadwyżki na pomoc przedsiębiorcom.

Potwierdzone: będą dopłaty do prądu. Wiadomo już kto będzie mógł skorzystaćPotwierdzone: będą dopłaty do prądu. Wiadomo już kto będzie mógł skorzystaćCzytaj dalej

Jak pisze Interia, przyszłym roku wydatki rządu mają przekroczyć wpływy o 82,3 mld zł, dlatego można się spodziewać, że rząd będzie szukał sposobu na to ten dług zmniejszyć. Jednym ze sposobów jest odciążanie wydatków socjalnych, ale tego rządu raczej nie zrobi, drugim zaś wprowadzenie nowych podatków, czego można być niemal pewnym.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Podatki w 2021 roku, rząd sięgnie do portfeli wielu Polaków

Jakich podatków można się spodziewać w 2021 roku? Andrzej Duda podpisał już ustawę o opłacie cukrowej, któa odbije się na branży sadowniczej, jak i samych konsumentach. Wprowadzony ma także być podatek od alkoholu w małych butelkach (tzw. "małpek").

- Będziemy mieć poza opłatą tzw. solidarnościową nowe podatki, które wymierzone będą w tych, którzy mają coś więcej, np. w posiadaczy nieruchomości. Ci, którzy mają większą nieruchomość, zapłacą większy podatek od tzw. deszczówki. Na każdym kroku będzie coś, co spowoduje, że zapłacimy więcej. Generalnie wydaje mi się, że podwyżki różnych danin publicznych albo wprowadzanie nowych to jest tylko kwestia czasu - mówił Robert Gwiazdowski.

Będzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeBędzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeCzytaj dalej

Spodziewać się można także podatku handlowego, który zależny jest jednak od decyzji, która zapadnie w Unii Europejska, która uznała przepis PiS za niezgodny z prawem. Warto jednak zaznaczyć, że rzecznik generalna TSUE uznała, że podatek nie narusza przepisów unijnych, co mogą wziąć pod uwagę sędziowie trybunału.

Spodziewać się można także podwyższenia limitu podatku od nieruchomości, czy ograniczenia ulgi abolicyjnej dla Polaków pracujących za granicą. Jak wskazują Eksperci Pracodawców RP, utrzymać się mają także wyższe stawki VAT.

- W naszej ocenie czas kryzysu to nie jest odpowiedni moment na zwiększanie obciążeń. Przeciwnie, potrzebne są działania proinwestycyjne, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki recesji - ostrzegali przedstawiciele pracodawców RP.

Od problematycznego spadku nie wymigasz się tak łatwo. Jest jednak światełko w tuneluOd problematycznego spadku nie wymigasz się tak łatwo. Jest jednak światełko w tuneluCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. W sobotę zamknęli część gospodarki, w niedzielę chcą sprawę odkręcać. Jest pomysł na otwarcie sklepów
  4. Niemcy handlują nim na potęgę. Gaz pieprzowy sprzedają nawet Somalii
  5. Odkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed Chrystusem
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Naukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićNaukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News