Podatek od mięsa
Pxhere
Autor Komunikaty prasowe - 7 Lutego 2020

Niemcy są gotowi płacić podatek za mięso. Ale stawiają jeden warunek

Niemcy chcą więcej płacić za mięso, jajka, mleko i sery. Ma to zagwarantować, że zwierzęta będą trzymane w lepszych warunkach. Lepsze warunki hodowli zwierząt to podstawa.

Podwyżka

Podwyżka ma wynieść 40 eurocentów za kilogram. O podwyżce mają debatować eksperci przy niemieckim ministerstwie rolnictwa. Spotkają się oni 7 lutego 2020 r.

Ty także możesz zostać zmuszony do zapłaty 7 tys. zł. Rachunki za ogrzewanie potrafią załamaćTy także możesz zostać zmuszony do zapłaty 7 tys. zł. Rachunki za ogrzewanie potrafią załamaćCzytaj dalej

Dziennik Neue Osnabruecker Zeitung napisał: “Dodatkowy podatek mógłby być wykorzystany jako rekompensata dla rolników za koszty hodowli bardziej przyjaznej zwierzętom. Można by w ten sposób zwrócić 80-90 proc. kosztów”.

Oprócz mięsa opodatkowane mają być inne produkty takie jak jaja, mleko oraz ser. W 2040 r. zwierzęta mają być hodowane w boksach z większą przestrzenią.

Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Przeciwnicy nowych opłat

Przeciwnikami nowego podatku na mięso są politycy lewicy. Kirsten Tackman poinformowała: “Zamiast zadzierać z potężnymi korporacjami i gwarantować ceny pokrywające koszty, odpowiedzialność zostaje znowu przeniesiona na konsumentów”.

Głos w sprawie zabrała także przedstawicielka partii Zielonych Renata Kuenast. Stwierdza ona, że potrzebne są wyższe standardy i obowiązkowe znakowanie produktów zwierzęcych.

Niemcy chcą dopłacać

Eksperci ds. rolnictwa wskazują, że nowy podatek jest sensowny. Czas skończyć z nieprawidłowościami w produkcji mięsa. Sondaże wskazują, że Niemcy są gotowi zapłacić nowy podatek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News