Podatek 55 mln zł
biznesinfo.pl
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatku

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w kwocie 55 mln zł razem z odsetkami, był zmuszony uiścić podatnik, w stosunku do którego administracja skarbowa wszczęła sprawę odnośnie nieprawidłowości finansowych, które skutkowały uchylaniem się od zapłaty podatku. “Według KAS był to niedozwolony mechanizm agresywnej optymalizacji podatkowej” - podaje Bankier.pl.

Podatek w kwocie 55 mln zł

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w kwocie 55 mln zł razem z odsetkami był zmuszony uiścić podatnik, w stosunku do którego administracja skarbowa wszczęła sprawę odnośnie nieprawidłowości finansowych, które skutkowały uchylaniem się od zapłaty podatku. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku poinformowała o tym w środę.

"Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że podatnik ten stosował niedozwolony mechanizm agresywnej optymalizacji podatkowej" - poinformował asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego IAS w Białymstoku, cytuje Bankier.pl.

Ustalenia służb celno-skarbowych

Jak ustaliła służba celno-skarbowa, podatnik ten, pod przykrywką spółki osobowej (co nie jest objęte opodatkowaniem podatkiem dochodowych od osób fizycznych), tak naprawdę dokonał likwidacji osoby prawnej i w ten sposób stał się właścicielem majątku, który wchodził w jej skład.

Wyślesz tylko kartkę świąteczną i złamiesz prawo. Paru rzeczy musisz się koniecznie wystrzegaćWyślesz tylko kartkę świąteczną i złamiesz prawo. Paru rzeczy musisz się koniecznie wystrzegaćCzytaj dalej

"Ponieważ - zgodnie z prawem - majątek otrzymany w związku z likwidacją osoby prawnej podlega opodatkowaniu podatkiem PIT, działanie kontrolowanego miało na celu uniknięcie zapłaty należnego podatku" - dodał Czarnecki.

Podatnik został zobligowany do wpłaty pełnej kwoty należnego podatku PIT razem z odsetkami, na mocy wydanej decyzji, od której odwołał się w pierwszej instancji. Organ odwoławczy ją podtrzymał, z racji czego podatnik uiścił do budżetu państwa przeszło 55 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News