kalkulator-podatek-pexels.com
Pexels.com
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Lutego 2020

Ledwo klepnęli cukrowy i od małpek, a już szykują kolejny. Resort nałoży na ciebie nowy podatek

Podatek od cukru i od małpek jest już pewny - posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali nowe daniny w zeszłym tygodniu. Jednak okazuje się, to że nie koniec. W rozmowie z “Rzeczpospolitą” minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział wprowadzenie podatku cyfrowego.

Podatek cyfrowy już wkrótce?

W rozmowie z “Rzeczpospolitą” minister Tadeusz Kościński został zapytany, czy jego resort prowadzi analizy dotyczące wprowadzenia nowych opłat. Jednak szef resortu finansów zapewnił, że MF nie nie prowadzi takich prac. Minister stwierdził jednak, że jedyny podatek, który rozważa, to podatek cyfrowy. Nowa danina dotyczyłaby największych firm technologicznych.

Oczywiście to na nie nałożony zostanie podatek, ale tak jak w wypadku innych danin, do których uiszczania zobowiązane są przedsiębiorstwa, koszta jego wprowadzenia przeniesione zostaną na klientów. W ten sposób ceny usług i produktów wzrosną, a będzie to wynikiem wdrożenia podatku cyfrowego, który firmy cyfrowe zapłacą z naszych kieszeni.

Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanieNiemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanieCzytaj dalej

Podatek jak inwestycja

- Mamy społeczeństwo coraz bardziej cyfrowe, Polacy kupują coraz więcej usług cyfrowych i płacą za to usługodawcy, ale ten usługodawca często nie płaci podatków tu, w Polsce. Tylko przekazuje do innego kraju, czy do raju podatkowego (...) Jak się zarabia w jednym miejscu, to trzeba tam też inwestować, a podatki też są inwestycją - tłumaczy Kościński na łamach “Rzeczpospolitej”.

Podatek jak we Francji i na Wyspach

Minister stwierdził, że podatek cyfrowy w Polsce będzie działał na podobnych zasadach jak we Francji i Wielkiej Brytanii. Na Wyspach podatek wejdzie w życie 1 kwietnia tego roku, natomiast Francja “zamroziła” nową opłatę do końca bieżącego roku.

- My na razie czekamy m.in. na rozstrzygnięcia OECD, czy Komisji Europejskiej. Najlepiej byłoby, gdyby to rozwiązanie wprowadzić z jedną, globalną stawką, tak by duże firmy cyfrowe nie mogły uciekać tam, gdzie są niższe stawki - mówi “Rz” Kościński.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepsze pączki w Warszawie. Gdzie zjeść dobrego pączka w stolicy?
  2. Objawy tętniaka mózgu. Każdy powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News