podatek
pixabay, Gosiak1980
Autor Komunikaty prasowe - 15 Listopada 2019

Nowy podatek budzi coraz więcej kontrowersji. Rośnie liczba zaskarżeń do sądów

Podatek, który początkowo był podatkiem galeryjnym, wzbudza coraz więcej wątpliwości. “Obecnie obserwujemy szybko rosnącą liczbę sporów z organami podatkowymi, których pokłosiem jest znaczna ilość interpretacji indywidualnych zaskarżonych przez podatników do sądów” - piszą eksperci Deloitte, cytowani przez Businessinsider.pl.

Podatek od galerii handlowych

Podatek minimalny od galerii handlowych i biurowców - przepisy, które go dotyczyły od początku, gdy zaczął funkcjonować w 2018 roku, wzbudzały wiele kontrowersji. Tak samo było z jego następcem - podatkiem od przychodów z budynków (który wszedł w życie 1 stycznia 2019 roku). Może on obejmować nie tylko galerie handlowe, ale także nieruchomości komercyjne, hotele, biura, parkingi wielokondygnacyjne oraz magazyny.

Polacy tracą 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszaćPolacy tracą 500 plus na każde dziecko. Sytuacja będzie się tylko pogarszaćCzytaj dalej

Budynki z problemami

Problemy związane z tym podatkiem wciąż ciągną się za przedsiębiorcami po wielu miesiącach jego obowiązywania. Eksperci jednej z największych firm audytorskich na świecie wyjaśniają: "Obecnie obserwujemy szybko rosnącą liczbę sporów z organami podatkowymi, których pokłosiem jest znaczna ilość interpretacji indywidualnych zaskarżanych przez podatników do sądów. Spory te dotyczą fundamentalnych kwestii związanych z funkcjonowaniem podatku od przychodów z budynków". Najwięcej zastrzeżeń przedsiębiorcy mają do sposonu ustalania podstawy opodatkowania, a także kalkulowania podatku w przypadku podmiotów funkcjonujących w ramach grup kapitałowych.

Istotny jest również fakt, że kluczowa kwestia, czyli zakres opodatkowania, także budzi wątpliwości, na co wskazuje opinia resortu finansów dotycząca obowiązku objęcia tym podatkiem obiektów hotelowych..

"Brak jednolitego podejścia w zakresie wykładni przepisów jest źródłem zwiększonego ryzyka ewentualnych zaległości podatkowych po stronie podatników. Z tego też względu podatnicy powinni być szczególnie uczuleni na prawidłowe rozliczenie tego podatku, co w niektórych przypadkach będzie oznaczać uzyskanie stanowiska organu podatkowego lub sądu administracyjnego" - podsumowuje Deloitte.

Będziesz długo czekał na pieniądze ze świadczeń. Rząd ogranicza dostępność zasiłkówBędziesz długo czekał na pieniądze ze świadczeń. Rząd ogranicza dostępność zasiłkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głodowa emerytura Krystyny Loski. Legenda telewizji musi liczyć na pomoc sławnej córki
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Z jego radiem jeszcze nie było tak źle

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News