Podatek dochodowy rozliczysz dzięki PIT-11
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Stycznia 2020

Zmiany w PIT 2020. Zostały ci tylko dwa tygodnie na wysłanie elektronicznego formularza

PIT-11, będzie inaczej rozliczany w 2020 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. PIT-11 stanowi podstawową informację o przychodach, dochodach, kosztach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Podatek dochodowy rozliczysz dzięki PIT-11

Do końca stycznia 2020 roku PIT-11, dzięki któremu można rozliczać podatek dochodowy, będzie można wysyłać drogą elektroniczną tylko w najnowszej wersji formularza - czyli 25. MF tłumaczy, że ma to zapobiegać przesyłaniu elektronicznych PIT-11 za rok 2019 na wcześniejszych, nieobowiązujących wariantach formularzy.

Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżkiWyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżkiCzytaj dalej

Inne wersje formularza od lutego

Ministerstwo informuje też, że od lutego zostanie przywrócona możliwość składania innych wersji formularza PIT-11 (jeśli podatek musi przejść korektę, np. za ubiegły rok) i przypomina, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie tzw. ulgi dla młodych pracowników (tj. osób do 26 roku życia) za 2019 r. w usłudze Twój e-PIT.

Resort dodaje, że interaktywny formularz jest dostępny na podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow. Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News