Poczta WP ostrzega przed niebezpiecznymi e-mailami
pxfuel
Autor Radosław Święcki - 14 Kwietnia 2020

Użytkownicy popularnej usługi mailowej na celowniku. Od katastrofy dzieli was jedno kliknięcie

Użytkownicy Poczty WP uważajcie! Administrator poczty ostrzega przed e-mailami dotyczącymi rzekomego usunięcia bądź blokady konta. Klikając w podany w wiadomości link możemy paść ofiarą internetowych oszustów.

Poczta WP ostrzega

Pocztę WP odwiedza miesięcznie ponad 6,5 mln użytkowników (dane Gemius/PBI z końca 2019 r.). Administrator poczty ostrzega użytkowników przed e-mailami, dotyczącymi rzekomego usunięcia/blokady konta.

Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąOd środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąCzytaj dalej

- Docierają do nas informacje o e-mailach ostrzegających przed usunięciem/blokadą konta WP Poczty i nakłaniających do kliknięcia w link przenoszący do strony, która informuje o konieczności zaakceptowania nowego regulaminu.
Chcemy zapewnić, że nie jesteśmy nadawcą tych wiadomości i jest to próba wyłudzenia danych Użytkownika (atak typu phishing) – czytamy w mailu przesłanym do użytkowników Poczty WP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Administrator podkreśla, że e-maile administracyjne, wiadomości reklamowe oraz odpowiedzi Biura Obsługi Klienta są wysyłane z adresów: poczta@wp.pl, wp@wp.pl oraz kontakt@pomoc.wp.pl.

Prawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczPrawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

- Prosimy zachować szczególną ostrożność w przypadku wiadomości wysyłanych z innych adresów mailowych, które sugerują podjęcie działań na Twoim koncie.
Dodatkowo e-maile od naszych administratorów są wyróżnione jako Zweryfikowany Nadawca i posiadają ikonę , która po najechaniu wyświetla komunikat:
„Ta wiadomość pochodzi od Zweryfikowanego Nadawcy. Symbol oznacza, że e-mail został zweryfikowany przez nasz system i pochodzi od zaufanego nadawcy” – podkreśla administrator.

W mailu do użytkowników poczty podkreślono również, że administratorzy Wirtualnej Polski i o2.pl nigdy nie wysyłają wiadomości z prośbą o podanie wrażliwych informacji swoich Użytkowników (np. login lub hasło) żadnym kanałem komunikacji.

Jazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaosJazda samochodem z założoną maseczką? Absurdalnie skonstruowany przepis wprowadza chaosCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna awantura o syrenę alarmową. Mieszkańcy atakują strażaków, ratownicy mają dość
  2. Jeden z najpopularniejszych mitów ws. koronawirusa obalony przez naukowców. Nie dajcie się zwieść
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News