poczta polska automaty pocztowe
Poczta Polska/Materiały prasowe
Autor Paulina Musianek - 19 Lipca 2019

Poczta Polska rusza z własnymi paczkomatami. Gdzie staną?

Poczta Polska oddała do użytku pierwsze automaty paczkowe w Warszawie. Do końca października całej w Polsce stanie 200 takich paczkomatów.

Pomimo tego, że nazwa "paczkomaty" zarezerwowana jest dla automatów InPostu to bez wątpienia Polacy i tak będą nazywać tak automaty Poczty Polskiej, które właśnie zaczynają pojawiać się w wielu miastach. Nie jest tajemnicą, że paczkomaty InPostu okazały się strzałem w dziesiątkę. Poczta Polska liczy na taki sam sukces.

Do końca roku 200 nowych paczkomatów

Pierwszy automat paczkowy został uruchomiony w nowo otwartej filii Poczty Polskiej w Warszawie na osiedlu Port Praski przy ul. J. Sierakowskiego 5. Kolejnych pięć maszyn działa już w warszawskich sklepach Biedronka. Jeszcze w tym roku ma stanąć 200 nowych automatów paczkowych. Uruchomienie przez Pocztę Polską paczkomatów to duży krok w stronę rozwoju sektora e-commerce, a także odpowiedź na potrzeby konsumentów.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

Nowe automaty paczkowe są uzupełnieniem naszej sieci punktów odbioru. Obecnie udostępniamy ponad 11,6 tys. punktów w całej Polsce, sieć będzie rozwijana z partnerami ogólnopolskimi w zakresie uruchamiania urządzeń do odbioru paczek. Chcemy usprawnić odbiór przesyłek, bo z roku na rok zainteresowanie zakupami w e-sklepach rośnie. W ubiegłym roku Polacy zamówili ponad 475 mln paczek. Oceniamy, że w 2023 roku wielkość rynku przesyłek z e-zakupami osiągnie wolumen 900 mln – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Michał Czechowski, prezes zarządu SwipBox Polska, producenta i operatora automatów paczkowych mówi, że nowa sieć znacznie ułatwi konsumentom odbiór paczek zamawianych online, tym bardziej, że automaty zostaną zainstalowane w najbardziej przystępnych lokalizacjach - wskazał Czechowski. Czyli gdzie?

Gdzie pojawią się automaty pocztowe Poczty Polskiej?

Nowe paczkomaty mają stanąć w specjalnych strefach dostępnych całodobowo w placówkach pocztowych oraz w sklepach sieci Biedronka. Do końca sierpnia co najmniej 100 urządzeń pojawi się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, we Wrocławiu, w Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku do końca sierpnia. Zaś do końca października przybędzie kolejne sto automatów.

Film TVP o Amber Gold asem PiS przed wyborami. Oburzeni aktorzy nie chcą być “częścią rządowej propagandy”Film TVP o Amber Gold asem PiS przed wyborami. Oburzeni aktorzy nie chcą być “częścią rządowej propagandy”Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News