28.04.2020 Warszawa w czasie pandemii koronawirusa N/z listonosz fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 22 Grudnia 2020

Stanowczy komunikat Poczty Polskiej. Niektóre przesyłki już na pewno nie dotrą na Święta

Poczta Polska dostosowała się do wprowadzonego przez polski rząd zakazu lotów do Wielkiej Brytanii i poinformowała o tym swoich klientów. Czego mogą spodziewać się Polacy i jak Poczta Polska argumentuje swoją decyzję?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Poczta Polska zawiesiła wysyłanie przesyłek do Wielkiej Brytanii
  • Do których państw możesz nadać przesyłkę z pomocą Poczty Polskiej
  • Czy możliwe są utrudnienia w doręczaniu przesyłek

Poczta Polska wobec zakazów

Poczta Polska podjęła natychmiastowe działania w związku z zamknięciem drogi lotniczej w Polsce do Wielkiej Brytanii. Spółka wydała z tej okazji komunikat prasowy, w którym wyjaśnia powody swojej decyzji.

"W związku z wchodzącą w życie o północy z 21 na 22 grudnia br. decyzją polskiego rządu o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią oraz ograniczeniami w transporcie drogowym, Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii" - napisano.

Co więcej, Poczta Polska zaznaczyła, że jej decyzja podyktowana jest również utrudnieniami spowodowanymi w przepływie przesyłek między poszczególnymi państwami.

Mimo wszystko Poczta Polska nadal doręcza przesyłki m.in.: na Ukrainę, Maltę, do Gruzji, Holandii, Belgii, Czech, Iraku, Jordanii.

Jeżeli otrzymałeś taki SMS, Twoje pieniądze są zagrożone. Szczególnie teraz, w okresie świątecznymJeżeli otrzymałeś taki SMS, Twoje pieniądze są zagrożone. Szczególnie teraz, w okresie świątecznymCzytaj dalej

Poczta Polska mówi "nie"

"Ponadto informujemy, iż zawieszenie przyjmowania przesyłek pocztowych do innych krajów nie wymienionych powyżej nadal obowiązuje. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych będziemy informować na bieżąco" - podkreśliła Poczta Polska i przeprosiła za ewentualne utrudnienia.

Przypomnijmy, że decyzja Poczty Polskiej związana jest zakazami lotów wprowadzonymi przez polski rząd. Wszystko ze względu na nowy szczep koronawirusa wykryty w Wielkiej Brytanii. Na podobny krok zdecydowały się m.in.: Niemcy i Francja.

Łącznie na całym świecie wykryto ponad 77 mln przypadków zakażeń koronawirusem. W Polsce liczba przekroczyła 1 mln zakażonych. Pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa nawet na moment.

W kwestii przesyłek krajowych, Poczta Polska robi wszystko to, co w jej mocy, aby one doszły przed świętami. W największych miastach Polski listonoszy oraz kurierów można spotkać nawet w weekendy. Dodatkowo spółka zatrudniła ponad 1 tys. pracowników sezonowych.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Zapytaliśmy Ministerstwa, co z "czternastką". Nie wszyscy emeryci się ucieszą
  2. Zmiana godzin dla seniorów w Wigilię. Możesz się mocno zdziwić, gdy wyjdziesz do sklepu
  3. Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułów
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News