Mandatory Credit: Photo by RESO / Rex Features (2145347a) Justice People
RESO / Rex Features/EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Kwietnia 2020

10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić

Poczta Polska musi mieć możliwość dostarczenia przesyłki do skrzynki pocztowej - za jej brak obowiązują wysokie kary. Wynika to z przepisów prawa pocztowego, które przed wyborami prezydenckimi nabierają nowego znaczenia.

Poczta Polska a skrzynka. Każdy musi ją mieć

Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej reguluje ustawa z 23 listopada 2012 roku Prawo pocztowe. Na jej mocy Poczta Polska musi mieć zapewnione warunki do dostarczenia przesyłki lub korespondencji. "właściciel lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajduje się budynek mieszkalny; budynku mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową" - cytuje ustawę portal tvn24bis.pl.

Za mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoZa mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Skrzynka dla Poczty Polskiej - są warunki

Według przepisów, skrzynka dla Poczty Polskiej w budynkach jednorodzinnych musi być umieszczona przed drzwiami wejściowymi do budynku lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nagły zwrot akcji, dotyczy wszystkich Polaków. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. wyborów

Z kolei w budynkach wielorodzinnych, w których znajdują się przynajmniej trzy lokale, ilość skrzynek, pod które Poczta Polska może dostarczyć korespondencję, musi odpowiadać liczbie lokali mieszkalnych. Te prawo nie obowiązuje, gdy operator sam zadba o instalację własnych skrzynek pocztowych.

Co najmniej dwa nowe podatki rozważa rząd. Trwa rozpaczliwe szukanie pieniędzyCo najmniej dwa nowe podatki rozważa rząd. Trwa rozpaczliwe szukanie pieniędzyCzytaj dalej

Za brak skrzynki dla Poczty Polskiej wysoka kara

W sytuacji, gdy Poczta Polska nie będzie miała możliwości dostarczenia korespondencji do obowiązkowej skrzynki pocztowej lub mieszkaniec zainstaluje skrzynkę, która nie spełnia wymogów, obowiązują wysokie kary pieniężne. Według ustawy, kara pieniężna jest nakładana po kontroli przeprowadzonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kary nakłada się w drodze decyzji.

Kara może wynieść od 50 zł do nawet 10 tys. zł. "Ustalając wysokość kary pieniężnej, Prezes UKE bierze pod uwagę stopień szkodliwości czynu" - napisano w ustawie. "Prezes UKE może odstąpić od wymierzenia kary, jeżeli stopień szkodliwości czynu jest znikomy, a podmiot zaprzestał naruszenia prawa lub zrealizował obowiązek" - czytamy.

Jak podaje tvn24bis.pl, od kary nałożonej przez prezesa UKE można się odwołać do Sądu Okręgowego w Warszawie, Warszawie - sądu ochrony konkurencji i konsumentów, w ciągu 14 dni od dnia uzyskania decyzji.

Możliwe, że jesteśmy na progu przełomu. 80% szans na powodzenie nowej szczepionkiMożliwe, że jesteśmy na progu przełomu. 80% szans na powodzenie nowej szczepionkiCzytaj dalej

Poczta Polska dostarczy karty wyborcze. Sejm uchwalił ustawę

W poniedziałek 21 kwietnia Sejm przyjął ustawę, według której wybory prezydenckie w tym roku zostaną przeprowadzone tylko w ramach głosowania korespondencyjnego. W efekcie Poczta Polska będzie musiała dostarczyć karty wyborcze wszystkim obywatelom, którzy mają prawo do głosowania. Teraz ustawa trafiła do Senatu, który na podjęcie decyzji ma 30 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Trzaskowski nie przekaże danych warszawiaków na wybory. Burmistrz z dzielnicy: "najwyżej dostaną przewodnik historyczny"
  3. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Genialna wiadomość dla polskich hotelarzy. Wakacje nie muszą być stracone
Ważna deklaracja Morawieckiego. Chodzi o zmianę w godzinach dla seniorówWażna deklaracja Morawieckiego. Chodzi o zmianę w godzinach dla seniorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News