Poczta Polska padła ofiarą oszustów
biznesinfo.pl
Autor Komunikaty prasowe - 17 Stycznia 2020

Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

Dostałeś SMS-a od "Poczty Polskiej" z informacją, że na odbiór czeka paczka i należy za nią dopłacić? Mogłeś paść w takim razie ofiarą oszustwa. Jak informuję portal bankier.pl, "Poczta Polska wydała komunikat, w którym przestrzega przed fałszywymi wiadomościami.

"Wiadomości takie otrzymują zarówno klienci regularnie korzystający z usług Poczty Polskiej, jak i osoby, które żadnych przesyłek nie oczekują" - informuje Poczta Polska.

Dobre wiadomości dla pracowników z długim stażem. Będzie chronić ich specjalna dyrektywaDobre wiadomości dla pracowników z długim stażem. Będzie chronić ich specjalna dyrektywaCzytaj dalej

Nadawca: Poczta Polska

Wiadomości są tym bardziej mylące, że w powiadomieniach o SMS-ie nadawcą jest właśnie Poczta Polska. Odbiorca zobaczy tę wiadomość, w tym samym miejscu, w którym dostaje inne powiadomienia od operatora usług pocztowych.

Zamieszczony link w wiadomości SMS mający pozwolić opłacić przesyłkę, przekierowuje do fałszywej strony z płatnościami. W tym wypadku celem cyberprzestępców może być wyłudzenie danych lub pieniędzy.

Poczta Polska podkreśla, że jedyne informacje przesyłane drogą SMS, to informację na temat statusów przesyłek. Natomiast płatności w ramach usług świadczonych przez pocztę należy uiścić dopiero podczas odbioru przesyłki.

Możesz dostać nawet 425 tys. zł dotacji. Warunki wcale nie są takie trudneMożesz dostać nawet 425 tys. zł dotacji. Warunki wcale nie są takie trudneCzytaj dalej

"W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci" - informuje Poczta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  3. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  4. Polka dostaje 22 tysiące emerytury. Zdradziła swój sekret, wreszcie wiadomo co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News