Poczta Polska podaje ważne terminy w związku ze świętami Bożego Narodzenia
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 15 Listopada 2020

Poczta Polska podała dwa ważne terminy. Ich niedotrzymanie grozi katastrofą na święta

Poczta Polska ogłosiła przedświąteczne terminy nadawania paczek zagranicznych. W przekazanym przez spółkę komunikacie istotne są tak naprawdę dwie daty. Jeśli je przekroczycie, istnieją marne szanse, że wasz prezent dotrze na czas. A czasu niestety jest niewiele.

Poczta Polska ogłasza ważne terminy na święta

Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze 40 dni, Poczta Polska już teraz zachęca klientów do nadawania paczek zagranicznych. Jeśli zatem chcecie obdarować gwiazdkowym prezentem kogoś bliskiego, kto przebywa poza granicami naszego kraju, to macie niewiele czasu.

- W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu paczkowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, Poczta Polska zachęca swoich klientów do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Spółka zwraca uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa „procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas, a adresaci mogli się nimi cieszyć na święta”.

W dalszej części komunikatu Poczta Polska zamieszcza konkretne terminy, których nie warto przekroczyć, jeśli chcemy by nasza przesyłka dotarła za granicę na czas.

1. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób
2. Wysokość emerytury arcybiskupa Głódzia może zadziwiać. To jedynie szczątkowa część jego gigantycznego majątku
3. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę

Zostało niewiele czasu

W przypadku priorytetowych przesyłek listowych wysyłanych do krajów europejskich Poczta Polska jako graniczny termin podaje 4 grudnia. Jeśli zaś chcemy przesłać je do USA bądź innych krajów pozaeuropejskich, wówczas mamy czas już tylko do 27 listopada, czyli niespełna dwa tygodnie.

Jeśli zaś chodzi o priorytetowe paczki pocztowe, to terminy wyglądają podobnie: kraje europejskie – do 4 grudnia, USA i pozostałe kraje pozaeuropejskie – 27 listopada.

Jeszcze mniej czasu będą miały osoby planujące przesyłkę ekonomicznej paczki pocztowej. W przypadku krajów europejskich graniczny termin to 27 listopada, zaś USA i innych krajów europejskich ów termin to 20 listopada, czyli już najbliższy piątek.

Poczta Polska przypomina w komunikacie, że w tym roku występują ograniczenia, co do krajów do których można nadawać przesyłki. Spółka zapewnia jednocześnie, że dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji.

- Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych informujemy na bieżąco – informuje Poczta Polska.

Przypomnijmy, że pod koniec października Poczta Polska poinformowała o rozszerzeniu możliwości wysyłania paczek zagranicznych o kolejne kraje, jak m.in. Albania, Armenia, Etiopia, Iran, Irak, Kuwejt, RPA, Libia, Jordania czy Liban. W miniony piątek spółka poinformowała o rozszerzeniu możliwości wysyłania paczek pocztowych priorytetowych do Egiptu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News