Poczta Polska skraca godziny pracy
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Radosław Święcki - 15 Marca 2020

Przesyłki za granicę już nie wyślesz. Poczta Polska zmienia zasady i godziny pracy

Poczta Polska wstrzymuje od poniedziałku przyjęcia przesyłek do innych krajów – informuje spółka. Wprowadzone zostaną również zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych.

- Poczta Polska wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Polaków – poinformowała w sobotę spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Niewesołe wieści z Włoch. W kostnicach zaczyna brakować miejscNiewesołe wieści z Włoch. W kostnicach zaczyna brakować miejscCzytaj dalej

- Od najbliższego poniedziałku (16.03. br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów. Wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych – dodano w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Poczta Polska skraca godziny pracy

Na czym konkretnie będą polegały zmiany? Przede wszystkim godziny pracy placówek pocztowych w dni robocze ulegną skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny.

Skrócona zostanie również praca placówek całodobowych. Będą one czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00. Nieczynne będą natomiast punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych.

Gorzej nie było już dawno. W jednej branży zwolnienie grozi 50 mln ludziGorzej nie było już dawno. W jednej branży zwolnienie grozi 50 mln ludziCzytaj dalej

Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje w tej kwestii zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty – informuje spółka.

Ponadto Poczta Polska informuje, że nie zmienią sie zasady wypłat przekazów rentowo – emerytalnych.

- Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury, Spółka jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie – wyjaśnia spółka.

Poczta Polska informuje również, że płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników zostały już zakupione, w weekend trwa ich dystrybucja, aby środki te najpóźniej w poniedziałek trafiły do wszystkich pracowników mających kontakt z klientami.

Orlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiOrlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News