fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.07.2020. n/z Czerwona skrzynka na listy Poczty Polskiej.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 12 Grudnia 2020

Poczta Polska szykuje Polakom ogromny prezent. Wszystko jeszcze przed Świętami

Poczta Polska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i chce usprawnić swoje funkcjonowanie w okresie przedświątecznym. Machina ruszyła, a Poczta Polska do tego, aby wszystko się udało zaangażowała także dodatkowych pracowników sezonowych.

Poczta Polska przed świętami

Poczta Polska będzie doręczała paczki w soboty, a mieszkańcom Warszawy nawet w niedziele. W opublikowanym komunikacie Poczta Polska poinformowała, że dodatkowe rozwiązania wdrożone zostały w związku z przedświąteczną gorączką.

- Poczta Polska uruchamia doręczanie paczek w dodatkowe dni. Z tygodnia na tydzień ich liczba rośnie, a pocztowcy mają coraz więcej pracy. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by nie odkładać zakupów internetowych na ostatnią chwilę - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowa Poczty Polskiej.

"Już teraz pocztowcy doręczają przesyłki w soboty w kilkudziesięciu miastach: Białej Podlaskiej, Białymstoku, Bydgoszczy, Ciechanowie, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Ostrołęce, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu, Płocku, Rzeszowie, Siedlcach, Sopocie, Szczecinie, a także we Włocławku, Wrocławiu oraz Zabrzu" - informuje spółka.

Tweet Poczta Polska

Poczta Polska z tej okazji zatrudniła także dodatkowo 1500 dodatkowych pracowników sezonowych na okres przedświąteczny. Łącznie do klientów paczki doręcza 6,3 tys. kurierów oraz 25 tys. listonoszy.

Warto wspomnieć, że Poczta Polska przygotowała także specjalną ofertę obejmującą kartki świąteczne. Od teraz każdy listonosz będzie posiadał przy sobie plik kartek świątecznych oraz znaczków pocztowych, dlatego zainteresowani będą mogli wysłać życzenia od ręki.

Poczta Polska ma pełne ręce roboty

Jednakże to nie wszystko, bowiem Poczta Polska nie tylko w kwestii doręczeń kieruje się zasadą "wszystkie ręce na pokład". Spółka rozszerza katalog usług, z których będzie można skorzystać w okienkach typu fast track. Już teraz w całym kraju funkcjonuje 550 takich okienek, natomiast od 15 grudnia będzie już 652 okienka.

"Teraz, szczególnie w okresie piku paczkowego, z takich udogodnień mogą skorzystać wszyscy klienci wysyłający paczki w placówkach pocztowych. Jednakże ze względu na bardzo pozytywny odbiór tego rozwiązania przez Klientów to pełna i priorytetowa realizacja usług paczkowych w tych wydzielonych okienkach będzie realizowana na stałe" - informuje Poczta Polska w komunikacie.

Okienka fast track mają usprawnić pracę placówek w przedświątecznym okresie. Według szacunków spółki ilość nadawanych paczek może wzrosnąć nawet o 70 proc.

- Usprawnienie obsługi przesyłek w okresie świątecznym to kolejne działanie Poczty Polskiej wpisujące się w strategię Spółki. Konsekwentnie stawiamy na rozwój usług, na których może skorzystać branża e-commerce. To szczególnie ważne w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy liczba wysyłanych paczek już teraz wzrosła o 50%, w porównaniu do innych tygodni roku, a w kolejnych tygodniach spodziewamy się ich jeszcze więcej - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska argumentuje swoją decyzję faktem, że Polacy coraz częściej stawiają na zakupy internetowe, a w tym roku natężenie jest szczególnie wysokie. Okienka fast track zostały oznaczone specjalnymi naklejkami, dlatego nie będzie żadnego problemu z ich zlokalizowaniem.

Apart atakowany jak nigdy. Wszystko przez reklamę i prośbę o pieniądzeApart atakowany jak nigdy. Wszystko przez reklamę i prośbę o pieniądzeCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Tragiczna wiadomość. Nie żyje Mikołaj Wojciechowski
  2. Katastrofalny mecz Grzegorza Krychowiaka. Podarował rywalom gola (WIDEO)
  3. Nie zarejestrowałeś się? Poniesiesz karę 1000 zł

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News