fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. ul. Laczyny Sortownia przesylek Poczty Polskiej 04.12.2018. n/z Sortownia paczek.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Lutego 2020

Koronawirus wpłynął nawet na przesyłki. Poczta Polska wstrzymuje wysyłanie paczek

Poczta Polska poinformowała, że zawiesza przyjmowanie paczek do Chin ze względu na wstrzymanie operacji lotniczych przez linie lotnicze do Państwa Środka. W konsekwencji nie ma możliwości transportu przesyłek.

Poczta Polska wstrzymuje wysyłanie przesyłek

Poczta Polska poinformowała, iż w związku z zawieszeniem operacji lotniczych przez linie lotnicze do Chin oraz brakiem innych możliwości transportowych do tego kraju, instytucja wprowadza od dzisiaj zawieszenie do odwołania przyjmowania przesyłek pocztowych przeznaczonych do tego kraju.

Oprócz tego Poczta Polska informuje, że w przypadku dotychczasowo wysłanych przesyłek do Chin mogą wystąpić opóźnienia w ich doręczaniu. Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 31 stycznia 2020 r. nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Fiskus bierze pod lupę wydatki na wygląd. Musisz wyglądać adekwatnie do zawoduFiskus bierze pod lupę wydatki na wygląd. Musisz wyglądać adekwatnie do zawoduCzytaj dalej

Linie lotnicze wstrzymują loty z powodu koronawirusa

W piątek, 31 stycznia Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o wstrzymaniu kursów do Chin. Decyzja została podjęta ze względu na ogłoszony przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikat dotyczący rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCOV. Loty zostały tymczasowo zawieszone przynajmniej do dnia 9 lutego br.

Zagraniczne linie lotnicze już wcześniej podjęły decyzję o wstrzymaniu lotów do Chin. Jak podaje Business Insider Polska, połączenia lotnicze z Chinami zawiesiły też m.in. British Airways, Finnair, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air. Natomiast American Airlines wstrzymało loty do i z Pekinu i Szanghaju.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Koronawirus zbiera żniwa

Jak podaje Business Insider Polska, odnotowano już 20 438 przypadków zarażenia koronawirusem. W sumie z powodu zakażenia zmarło do tej pory 426 osób, w tym dwie poza Chinami. Koronawirus został wykryty już w 25 krajach na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Emeryci mają powody do świętowania. Nastąpiła ważna zmiana w planach dot. emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News