Poczta Polska ze znakomitymi wieściami dla Polaków
BiznesInfo
Autor Radosław Święcki - 5 Grudnia 2020

Fantastyczne wieści od Poczty Polskiej. Polacy mają powody do radości

Znakomite wieści od Poczty Polskiej, które ucieszą Polaków stresujących się tym czy ich paczka zdąży dotrzeć do bliskich na święta. Ułatwi to decyzja spółki odnośnie tego, by kurierzy Poczty Polskiej doręczali przesyłki również w soboty. Spółka zachęca jednak, by nie odkładać świątecznych sprawunków na ostatnią chwilę.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kurierzy Poczty Polskiej będą pracować również w soboty
 • Ilu kurierów i listonoszy doręcza w tym roku przesyłki
 • Kiedy minął sugerowany przez Pocztę Polską termin wysyłania paczek świątecznych za granicę

Poczta Polska z dobrymi wieściami

Święta Bożego Narodzenia już za trzy tygodnie. W tym roku z uwagi na pandemię nie będziemy mogli spotkać się w licznym gronie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by bliskim, których zabraknie w tym roku przy wigilijnym stole przesłać prezent. Należy się z tym pospieszyć, bo czasu zostało niewiele, a jak wiadomo, w okresie świątecznym paczki mogą dotrzeć do adresata nieco później niż zazwyczaj. By tak się nie stało, Poczta Polska wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i zdecydowała, że kurierzy spółki będą doręczali przesyłki także w soboty.

I tak już od 5 grudnia kurierzy Poczty Polskiej będą doręczać przesyłki w soboty w kilkunastu największych miastach Polski jak m.in. w Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Bydgoszczy i oczywiście w Warszawie, gdzie doręczanie paczek w sobotę rozpoczęło się jeszcze w listopadzie.

Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Właśnie potwierdzono częstsze wypłaty premii, a to nie wszystkoStary dokument, który załatwi Ci dużo. Właśnie potwierdzono częstsze wypłaty premii, a to nie wszystkoCzytaj dalej

Zakupy w sklepach internetowych to w czasie epidemii rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Poczta Polska daje do wyboru możliwość wysłania paczki kurierem na wskazany adres lub z dostawy do jednego z 13 tys. punktów odbioru. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – mówi cytowana przez serwis Bankier.pl Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Z danych przytoczonych przez portal wynika, że w okresie przedświątecznym liczba obsługiwanych tygodniowo paczek jest większa nawet o 50–70 proc. w porównaniu ze zwykłym okresem. W tym roku przesyłki doręcza ponad 6 tys. kurierów i 25 tys. listonoszy.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Od soboty zmiany dla kierowców. Mandat znika na dobre
 2. Dudziak pokazała błyskawicę. TVP nie wytrzymała, została zawołana"
 3. Odebrał telefon ws. kwarantanny. Dostał rachunek na 17 tys. zł

Poczta Polska zachęca jednak Polaków, by nie zwlekali ze świątecznymi sprawunkami na ostatnią chwilę, tak by był czas na ich wysłanie przez e-sklep i dostarczenie do odbiorcy.

By usprawnić obsługę paczek spółka, jak podaje Bankier.pl zorganizowała sezonową rekrutację pracowników. Dotychczas Poczta Polska zatrudniła ponad tysiąc sezonowych pracowników, którzy zasilają zespołu w dużych sortowniach spółki w największych polskich miastach.

Rossmann wprowadził zaskakujące rozwiązanie w swoich sklepach. Klientów czeka spore zaskoczenieRossmann wprowadził zaskakujące rozwiązanie w swoich sklepach. Klientów czeka spore zaskoczenieCzytaj dalej

Co z paczkami zagranicznymi?

Tymczasem w piątek 4 grudnia minął sugerowany przez Pocztę Polską termin nadawania priorytetowych przesyłek listownych do krajów europejskich, zaś tydzień temu do USA i innych krajów pozaeuropejskich. Podobnie wyglądały terminy, jeśli chodzi o priorytetowe paczki pocztowe. W przypadku ekonomicznych paczek, jeśli chodzi o kraje europejskie termin minął 27 listopada, zaś do 20 listopada można było wysyłać takie paczki do USA i innych krajów pozaeuropejskich.

Poczta Polska poinformowała kilka dni temu również o rozszerzeniu możliwości wysyłania przesyłek listowych nierejestrowanych oraz rejestrowanych, a także paczek pocztowych priorytetowych do Makau.

- Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Wcześniej jak już pisaliśmy spółka informowała o rozszerzeniu możliwości wysyłania przesyłek listowych do m.in. Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii czy Republiki Południowej Afryki (RPA).

Lider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloLider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Jeden z częstszych objawów COVID-19. Po jakim czasie zarażonym wraca węch?
 3. Bez zaświadczenia czeka surowa kara. Powołano system kontroli
 4. Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzenia
 5. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce
 6. Tragiczny finał poszukiwań 16-latki. Porażające szczegóły
 7. Dramatyczne wiadomości dla polskich skoczków narciarskich

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News