Poczta Polska rozszerza usługi na przesyłki zagraniczne
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Radosław Święcki - 1 Listopada 2020

Poczta Polska przekazała świetne wieści. Pomimo lockdownu usługi zostaną rozszerzone

Dobre wieści od Poczty Polskiej. Spółka informuje, że mimo obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa rozszerza możliwość wysyłania paczek zagranicznych.

Poczta Polska rozszerza usługi

- Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów - informuje w komunikacie prasowym Poczta Polska.

Rzecznika prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek podkreśla, że spółka "wykorzystuje szereg kontaktów, aby stale rozszerzać listę państw i terytoriów", do których klienci mogą wysyłać przesyłki.

- Utrudnienia w transporcie lotniczym, które są spowodowane pandemią, sprawiły, że dotychczasowe międzynarodowe połączenia pocztowe musimy zastępować innymi rozwiązaniami logistycznymi - mówi cytowana przez Polską Agencję Prasową rzeczniczka Poczty Polskiej, podkreślając, że podejmowane kroki mają szczególne znaczenie w okresie przedświątecznym.

Poczta Polska informuje, że od piątku 30 października rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów. Przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane w obrocie międzynarodowym klienci mogą wysyłać także do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz Republiki Południowej Afryki (RPA). Tym samym liczba państw i terytoriów, do których Polacy mogą wysyłać przesyłki wzrosła do 87.

1. Prognoza pogody na początek listopada zaskakuje. Z pewnością popełnisz częsty błąd
2. Obeszli obostrzenia na Wszystkich Świętych, cmentarze są otwarte. Wyjątkowa sytuacja w jednym miejscu w Polsce
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Z kolei paczki, jak podaje Polska Agencja Prasowa można obecnie nadawać do 55 krajów, w tym: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Poczta Polska zaznacza jednak jednak, że w związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz "ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą" spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do tych państw.

Poczta Polska informuje również, że przesyłki kurierskie można obecnie wysyłać do 20 państw, w tym m.in. Niemiec i Holandii.

Poczta w świąteczny weekend

W odrębnym komunikacie prasowym Poczta Polska poinformowała również o dostępności placówek pocztowych w najbliższy weekend. - W związku z przypadającym na najbliższa niedzielę tj. 1 listopada br. Świętem Wszystkich Świętych, placówki pocztowe, w tym także placówki 24h, będą zamknięte - poinformowała Poczta Polska.

- Zapraszamy do odwiedzenia i korzystania z usług Poczty Polskiej w placówkach pocztowych od 2 listopada 2020 r.- dodano w komunikacie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News