Poczta Polska rozszerza usługi na przesyłki zagraniczne
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Radosław Święcki - 1 Listopada 2020

Poczta Polska przekazała świetne wieści. Pomimo lockdownu usługi zostaną rozszerzone

Dobre wieści od Poczty Polskiej. Spółka informuje, że mimo obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa rozszerza możliwość wysyłania paczek zagranicznych.

Poczta Polska rozszerza usługi

- Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów - informuje w komunikacie prasowym Poczta Polska.

Jeżeli masz na telefonie aplikacje z tej listy, od razu je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneJeżeli masz na telefonie aplikacje z tej listy, od razu je usuń. Twoje poufne dane mogą być zagrożoneCzytaj dalej

Rzecznika prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek podkreśla, że spółka "wykorzystuje szereg kontaktów, aby stale rozszerzać listę państw i terytoriów", do których klienci mogą wysyłać przesyłki.

- Utrudnienia w transporcie lotniczym, które są spowodowane pandemią, sprawiły, że dotychczasowe międzynarodowe połączenia pocztowe musimy zastępować innymi rozwiązaniami logistycznymi - mówi cytowana przez Polską Agencję Prasową rzeczniczka Poczty Polskiej, podkreślając, że podejmowane kroki mają szczególne znaczenie w okresie przedświątecznym.

Po 90 tys. zł pensji z góry dla liderów Konfederacji. Wprost donosi o bezpodstawnym wzbogaceniu sięPo 90 tys. zł pensji z góry dla liderów Konfederacji. Wprost donosi o bezpodstawnym wzbogaceniu sięCzytaj dalej

Poczta Polska informuje, że od piątku 30 października rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów. Przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane w obrocie międzynarodowym klienci mogą wysyłać także do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz Republiki Południowej Afryki (RPA). Tym samym liczba państw i terytoriów, do których Polacy mogą wysyłać przesyłki wzrosła do 87.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prognoza pogody na początek listopada zaskakuje. Z pewnością popełnisz częsty błąd
2. Obeszli obostrzenia na Wszystkich Świętych, cmentarze są otwarte. Wyjątkowa sytuacja w jednym miejscu w Polsce
3. PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

Z kolei paczki, jak podaje Polska Agencja Prasowa można obecnie nadawać do 55 krajów, w tym: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Poczta Polska zaznacza jednak jednak, że w związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym do niektórych krajów oraz "ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych operatorów pocztowych w Polsce i zagranicą" spodziewane są opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do tych państw.

Poczta Polska informuje również, że przesyłki kurierskie można obecnie wysyłać do 20 państw, w tym m.in. Niemiec i Holandii.

Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękamiJedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękamiCzytaj dalej

Poczta w świąteczny weekend

W odrębnym komunikacie prasowym Poczta Polska poinformowała również o dostępności placówek pocztowych w najbliższy weekend. - W związku z przypadającym na najbliższa niedzielę tj. 1 listopada br. Świętem Wszystkich Świętych, placówki pocztowe, w tym także placówki 24h, będą zamknięte - poinformowała Poczta Polska.

- Zapraszamy do odwiedzenia i korzystania z usług Poczty Polskiej w placówkach pocztowych od 2 listopada 2020 r.- dodano w komunikacie.

Proboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywnyProboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywnyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byliśmy dzisiaj przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Nie takiego widoku się spodziewaliśmy
  2. Najbardziej nietypowe objawy nowotworów. Łatwo je przeoczyć, niestety błąd może mieć najwyższą cenę
  3. Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchem
  4. Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego plan
  5. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym
  6. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  7. Niewyobrażalnie szybki, łatwy, tani i pyszny przepis na ciasto. Zawsze się udaje
Wspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodziankaWspaniałe wieści dla kierowców tankujących ON. Na stacji czeka cię niespodziankaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News