poczta polska
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Komunikaty prasowe - 1 Stycznia 2020

Twoja paczka zaginęła? Tajemniczy wydział poczty pomoże ci ją odzyskać

Poczta Polska, a raczej korzystanie z jej usług to utrapienie wielu z nas. Ogromne kolejki w oddziałach, czynne dwa okienka na trzy, długie oczekiwanie na przesyłki czy ich zagubienie to standard. Jeśli przydarzyło ci się to ostatnie, podpowiadamy co zrobić w takim przypadku.

Poczta Polska i zagubione przesyłki

Poczta Polska według prawa pocztowego ma prawo po 13 miesiącach zutylizować lub sprzedać niedoręczone przesyłki. Do wyjątków należą jedynie przedmioty wartościowe, takie jak pieniądze, biżuteria czy papiery wartościowe, które po dwóch latach stają się własnością Skarbu Państwa.

Co się z nimi dzieje? Trafiają do Koluszek, gdzie działa pocztowa “czarna dziura”, czyli oddział, którego zadaniem jest zbieranie niedoręczalnych przesyłek. W przypadku, gdy przesyłka nie zostanie odebrana przez adresata, jak również nie interesuje ona nadawcę, wtedy trafia ona do Koluszek.

Z jakiego powodu Poczta Polska nie doręcza przesyłek?

Do zadań Wydziału Niedoręczalnych Przesyłek należy zbieranie, sprawdzanie i katalogowanie rzeczy, które nie znalazły się w rękach adresata z różnych powodów. “A tych może być sporo: od złego adresu na kopercie, po odmowę przyjęcia przez adresata, a potem nadawcę – bo ten musiałby za to ponownie zapłacić. W przypadku kiedy cena za usługę przewyższa wartość przesyłki, to się po prostu nie opłaca” - podaje Money.pl.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

Paczka juz nie na sprzedaż

Do wtorku można było znaleźć w internecie informacje na temat tego, że Poczta Polska raz na kwartał organizuje licytacje przesyłek niedoręczonych. Jednak tak naprawdę od kilku lat jest to już nieaktualne.

“Ostatnią licytację w Koluszkach zorganizowaliśmy w 2012 roku. Zainteresowanie licytacjami było znikome, więc z nich zrezygnowaliśmy. Obecnie przesyłki niedoręczone, po okresie oczekiwania (określonym w regulacjach), przekazywane są do utylizacji do firmy zewnętrznej” – poinformowało “WP” biuro prasowe Poczty Polskiej, jak cytuje portal.

W przypadku, gdy do kogoś nie dotarła przesyłka, która jest dla niego istotna, powinien wystosować prośbę do Wydziału Niedoręczalnych Przesyłek, w sprawie jej odszukania. Pomocne będzie podanie jak największej liczby szczegółów odnośnie paczki, dotyczących adresata, nadawcy oraz tego, co się w niej znajdowało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News