płyty winylowe
pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Września 2019

Nadal masz płyty winylowe? Możesz zarobić na nich krocie

Rynek płyt winylowych przeżywa renesans. W pierwszej połowie 2019 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 224,1 mln dolarów.

Płyty winylowe znów są modne. Zarówno nowe, jak i używane cieszą się dużym powodzeniem, pomimo, że nie należą do najtańszych. Winyle można kupić w sklepach muzycznych, wytwórniach, antykwariatach, na różnych targach czy sklepach internetowych. Za najpopularniesze uchodzą płyty z klasyczną muzyką rockową. W 2018 roku najchętniej kupowanymi winylami okazały się te zespołu The Beatles. Sprzedanych zostało ponad 300 tys. egzemplarzy z utworami legendarnej grupy.

Płyty winylowe wróciły do łask

Jak podaje portal Bankier.pl, w ostatnich latach sprzedaż płyt kompaktowych spadała trzy razy szybciej niż sprzedaż winyli. To o tyle zaskakujące, że produkcja jednej płyty CD jest tańsza średnio o 13 dolarów. Przychody ze sprzedaży płyt winylowych wyniosły 224,1 mln dolarów na 8,6 mln kupionych sztuk w pierwszej połowie bieżącego roku. Z kolei sprzedaż płyt kompaktowych wyniosła 247,9 mln dolarów, a miłośnicy muzyki nabyli 18,6 egzemplarzy.

Jeśli chodzi o dynamikę wzrostu sprzedaży “czarnych” płyt, to plasuje się ona poziomie 12,9% za pierwsze półrocze 2019 roku. W drugiej połowie zeszłego roku wyniosła 12,8%.

W całym sektorze muzycznym sprzedaż płyt winylowych stanowi 4% przychodów. Na pierwszym miejscu są platformy streamingowe, generując w 2019 roku 62% sprzedaży w całej branży.

Złodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliZłodzieje ukradli złoty sedes wart 5 mln zł, zdziwisz się jak łatwo to zrobiliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Strój na wesele 23-latki wywołał obrzydliwe komentarze. „A Ty za chłopa się przebrałaś?!”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News