Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 09.03.2020. KPRM. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego, nt. przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Marca 2020

Płyn do dezynfekcji przeceniony na stacjach. Orlen szykuje się na szturm klientów

Płyn do dezynfekcji rąk wyprodukowany przez ORLEN OIL ma być dostępny na wszystkich stacjach spółki do końca tego tygodnia. Płyn do dezynfekcji będzie sprzedawany w pojemnikach jednolitrowych w cenie 15 zł za sztukę. Stacje w dalszym ciągu będą również zaopatrywane w płyny o pojemności 5 litrów.

Płyn do dezynfekcji na Orlenie

Płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 1 litra będzie dostępny na wszystkich stacjach ORLEN w cenie 15 zł. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zezwolił na wykorzystanie tańszego etanolu o jakości farmakopalnej, co pozwoliło na optymalizację kosztów produkcji - poinformowała spółka na Twitterze.

płyn do dezynfekcji

- Dzięki determinacji naszych pracowników z ORLEN OIL, ale także ORLEN Laboratorium uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, cytowany w komunikacie prasowym.

Biedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościBiedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościCzytaj dalej

Płyn do dezynfekcji na stacjach jest już od zeszłego tygodnia

Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach o pojemności 5 litrów została w ubiegłym tygodniu, zgodnie z zapowiedziami, dostarczona do Agencji Rezerw Materiałowych. Płyn pojawił się również na stacjach ORLEN. Zwiększenie mocy produkcyjnych Zakładu w Jedliczu oznacza możliwość wywiązania się ze zobowiązań wobec ARM, ale i realizację zamówień składanych przez klientów bezpośrednio do spółki ORLEN OIL.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

W płyn do dezynfekcji rąk do końca tego tygodnia zostaną zaopatrzone wszystkie stacje PKN ORLEN. Będzie on sprzedawany w mniejszych, jednolitrowych pojemnikach po 15 złotych za sztukę.

Z gorączką i bólem gardła sobie poradzisz. Wirus niesie jednak skutki, które wyleczyć znacznie ciężejZ gorączką i bólem gardła sobie poradzisz. Wirus niesie jednak skutki, które wyleczyć znacznie ciężejCzytaj dalej

Płyn do dezynfekcji - z czego jest wytwarzany?

Płyn do dezynfekcji jest produkowany z etanolu (70 proc. składu), wody oraz alkoholu izopropylowego, gliceryny i substancji zapachowych. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił ORLEN OIL na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopalnej, tj. nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
Zakaża i uśmierca w cieniu pandemii. Inny wirus w 7 dni zaraził 211 tys. Polaków, zabił 7Zakaża i uśmierca w cieniu pandemii. Inny wirus w 7 dni zaraził 211 tys. Polaków, zabił 7Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News