Play musi oddać pieniądze
Wikimedia Commons/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/domena publiczna
Autor Oktawian Góral - 29 Września 2020

Play musi zwrócić klientom pieniądze. Sprawdź czy nie należą się Tobie

Zapadła decyzja UOKiK-u. Play musi zwrócić klientom ofert "na kartę" pieniądze. Sprawdzamy jak złożyć wniosek o zwrot i kto może liczyć na przelew od fioletowego operatora.

UOKiK zobowiązał sieć Play do zwrotu pieniędzy za niewykorzystane środki na kontach pre-paid po ich wygaśnięciu. Jak informuje Urząd w komunikacie, w toku jest postępowanie wobec Orange Polska. Wczesniej takie zobowiązanie zostało nałożone na T-Mobile, a Plus za podobne praktyki otrzymał karę. Kto może ubiegać się o zwrot i o jakich pieniądzach mowa?

Play musi oddać pieniądze

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza czy operatorzy wywiązują się z obowiązku zwrotu środków, gdy upływa termin ważności konta "na kartę". Jak czytamy w komunikacie, zobowiązanie zwrotu środków zostało nałożone na T-Mobile, w toku jest sprawa Orange, a Polkomtel (operator sieci Plus) musi zapłacić ponad 20 mln złotych kary. Chodzi o nieuczciwą praktykę, w której klient jeżeli chciał zrezygnować z usług na kartę lub zmienić operatora musiał wykorzystać co do grosza pieniądze na koncie, jeżeli nie chciał by one przepadły.

Biją na alarm, ty też możesz mieć go w domu. Popularne telewizory mogą wywołać pożarBiją na alarm, ty też możesz mieć go w domu. Popularne telewizory mogą wywołać pożarCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. 500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
2. Podobnych przypadków jest więcej. Pacjent otrzymał fałszywy wynik testu na koronawirusa
3. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji

– Działamy konsekwentnie i porządkujemy rynek nakazując operatorom uczciwie rozliczać się z konsumentami przy zmianie dostawcy usług. Klienci nie mogą tracić niewykorzystanych środków zgromadzonych na koncie pre-paid z powodu braku kolejnego doładowania. To utrudnianie zmiany operatora, co jest zakazane przez Prawo Telekomunikacyjne. Także Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej nakazuje operatorom uczciwie rozliczać się z konsumentami przy zmianie dostawcy usług – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK, cytowany w komunikacie.

Urząd przypomina, że kwestia zwrotu środków została w 2018 roku uregulowana na poziomie unijnym. Zgodnie z Europejskim Kodeksem Łączności Elektronicznej przy zmianie operatora należy zwrócić klientowi niewykorzystane środki. Kodeks pozwala na pobieranie od tej operacji kosztów manipulacyjnych, jednak nie wyższych niż realnie poniesione przez operatora. Jak ubiegać się o taki zwrot?

UOKiK informuje, że konsument musi złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanych środków w ciągu 30 dni od zmiany operatora lub upływu ważności połączeń przychodzących. Ścieżka, jaką wybierze klient jest dowolna – może to być dyspozycja złożona telefonicznie lub mejlowo, w salonie lub pisemnie na adres operatora.

Miał koszmar, wezwał więc policję. Teraz 60-latek musi zapłacić mandatMiał koszmar, wezwał więc policję. Teraz 60-latek musi zapłacić mandatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura dodatkowa dla konkretnej grupy społecznej. Nie tylko dla 100-latków, poznaj szczegóły
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Miała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 zł
  4. Ograniczenia w działaniu Poczty. Nie wszędzie wyślesz przesyłkę
  5. 14 resortów, 4 wicepremierów i przynajmniej trzech ministrów na wylocie. Znamy już szczegóły rekonstrukcji rządu
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiOprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News