Play zwróci klientom pieniądze
Pixabay/Free-Photos
Autor Wiktoria Pękalak - 28 Września 2020

Są najpopularniejszym operatorem komórkowym, ale też musieli oszukiwać. Teraz zwrócą pieniądze klientom

Play będzie musiało wypłacić swoim klientom środki, które przepadły im z kont zasilanych kartę pre-paid. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów już zajął się sprawą. Podobne postępowanie toczy się wobec sieci Orange.

Play będzie musiało zapłacić swoim klientom

Play wypłaci swoim klientom należne pieniądze:

- [...] decyzja dotyczy sieci Play, która nie oddawała swoim klientom mającym telefony na kartę niewykorzystanych pieniędzy. Działamy konsekwentnie i porządkujemy rynek nakazując operatorom uczciwie rozliczać się z konsumentami przy zmianie dostawcy usług. Klienci nie mogą tracić niewykorzystanych środków zgromadzonych na koncie pre-paid z powodu braku kolejnego doładowania. To utrudnianie zmiany operatora, co jest zakazane przez Prawo Telekomunikacyjne oraz Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej - przekazał w komunikacie PAP szef UOKiK Tomasz Chróstny.

Waloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotęWaloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotęCzytaj dalej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy praktyki sieci komórkowych są zgodne z zasadami i czy operatorzy oddają swoim klientom niewykorzystane pieniądze. Wcześniej tego typu sprawy toczyły się wobec spółki Polkomtel i T-mobile.

Aktualne postępowanie dotyczy spółki P4, operatora sieci Play. W umowach przedpłacowych z klientami P4 zastrzegało, że wszystkie niewykorzystane, przedpłacowe środki przepadną jeśli nie wykupi się kolejnego doładowania, które przedłuży ważność konta. Takie działania miały na celu m.in. zniechęcenie konsumentów do wyboru konkurencyjnej firmy, nawet jeśli jej oferta byłaby lepsza.

Niemcy masowo przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić jedno miejsce. Trzeba dostawiać nawet specjalne autobusyNiemcy masowo przyjeżdżają do Polski, by odwiedzić jedno miejsce. Trzeba dostawiać nawet specjalne autobusyCzytaj dalej

Kwestia związana ze zwrotem kosztów przedpłacowych przez firmy telekomunikacyjne jest uregulowana prawnie:

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

“W grudniu 2018 r. wszedł w życie Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Jest w nim przepis, zgodnie z którym przy zmianie operatora dotychczasowi dostawcy usług pre-paid muszą na wniosek konsumenta zwrócić pozostałe na koncie środki. Od tej operacji mogą pobierać opłatę współmierną do rzeczywiście poniesionych przez nich kosztów, jeśli zostało to określone w umowie. Unijne prawo jest implementowane do polskiego. W niektórych europejskich krajach takich jak Niemcy, Austria, Węgry, Chorwacja czy Hiszpania zwrot od dawna jest już regułą” - czytamy w komunikacie.

Archeolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świataArcheolodzy po prostu padli na kolana. Odkrycie rzuca zupełnie inne światło na historię świataCzytaj dalej

Co zrobić, by otrzymać zwrot środków w P4?

W ciągu 30 dni od zmiany operatora lub upływu ważności konta należy złożyć wniosek u P4. Można to zrobić kontaktując się z obsługą klienta P4 drogą telefoniczną, mailową lub pocztą albo odwiedzić jeden z autoryzowanych salonów.

Zgodnie z Europejskim Kodeksem Łączności Elektronicznej spółka może pobrać opłatę manipulacyjną, która nie może przekroczyć 20 zł.

W ciągu 30 dni pieniądze zostaną przelane na podany przez klienta rachunek bankowy.

Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył PocztęPo 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył PocztęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News