Klienci Play - uważajcie na e-maile od oszustów
pixinio
Autor Radosław Święcki - 5 Czerwca 2020

Oszuści podszywają się pod popularnego teleoperatora. Lepiej sprawdź rachunek, też mogłeś opłacić lewą fakturę

Klienci Play – uważajcie na oszustów! Cyberprzestępcy wysyłają rzekome faktury do opłacenia, celem uzyskania kontroli nad zainfekowanym urządzeniem i przejęciem pieniędzy. Jeśli otrzymacie rachunek, upewnijcie się, czy faktycznie pochodzi od operatora.

CERT ostrzega klientów Play

Apel do klientów Play wystosował na Facebooku CERT POLSKA (z ang. Computer Emergency Response Team), czyli pierwszy powstały w naszym kraju zespół reagowania na incydenty naruszające bezpieczeństwo w sieci.

- Uwaga! Ostrzegamy przed kolejną odsłoną znanego ataku wykorzystującego wizerunek operatora Play. Cyberprzestępcy rozsyłają rzekome faktury zawierające makra, które pobierają złośliwe oprogramowanie Zloader. Po infekcji atakujący uzyskują pełną kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem oraz możliwość kradzieży środków z kont bankowych. Przypominamy o możliwości sprawdzenia faktury w aplikacji operatora, jeżeli nie jesteśmy pewni pochodzenia dokumentu – pisze CERT POLSKA.

Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej

Cyberprzestępcy podszywający się pod Play, wysyłają klientom operatora fałszywe faktury do zapłaty drogą mailową. Gdy klient pobierze otrzymany od załącznik, automatycznie ściągnie na swoje urządzenie złośliwe oprogramowanie. Za jego pomocą oszuści mogą otrzymać dostęp do rachunku bankowego klientów operatora i przejąć zgromadzone przez nich środki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Jeśli otrzymałeś rachunek, upewnij się, czy rzeczywiście pochodzi od operatora.

Play – jak podaje Bankier.pl – zamieścił na swojej stronie informacje, o tym w jaki sposób zweryfikować, czy otrzymana wiadomość pochodzi od operatora. Klienci powinni sprawdzić, czy wiadomość wysłana została z adresu: awizo@mojefinanseplay.pl oraz upewnić się, że faktura znajduje się na indywidualnym koncie w Play24.

Portal przypomina, że to kolejne w ostatnim czasie oszustwo dotyczące fałszywych faktur. W kwietniu Multimedia Polska ostrzegała swoich klientów o przestępach podszywających się pod dostawcę.

GW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległościGW: Skarbówka zajmuje konta emerytów i rencistów. Mimo odwołań muszą zapłacić zaległościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata

TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?TOP 10 najcenniejszych polskich gwiazd. Ile są warci nasi rodzimi celebryci?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News