Płatności kartą metodą zbliżeniową już niedługo będzie można dokonywać w wyższej kwocie maksymalnej
fot. needpix.com
Autor Komunikaty prasowe - 13 Lutego 2020

Czekają nas bardzo duże zmiany w płatnościach kartami. Znamy już terminy

W bardzo niedługim czasie zmieni się wysokość dopuszczalnej kwoty transakcji przy użyciu płatności zbliżeniowej. Jeden z operatorów płatności przy użyciu kart płatniczych ma w planach ten limit zwiększyć z 50 zł do 100 zł już 17 lipca 2020 roku -informuje portal money.pl. VISA, bo to o tej firmie mowa, jest wydawcą ponad połowy kart płatniczych w Polsce.

Platność kartą zbliżeniowo nawet do 100 złotych

Na taki ruch zgodę wydał już Narodowy Bank Polski. "17 lipca 2020 roku obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u, który wynosi obecnie 50 zł, zostanie podniesiony do wysokości 100 zł" - potwierdza biuro prasowe Visa.

Jednak zapowiadana zmiana nie odbędzie się od razu po ustalonym terminie. Na dostosowanie się do nowej wysokości transakcji bez podawania PIN-u czasu będą potrzebowały jeszcze banki i firmy będące dostawcami terminali płatniczych.

Rząd sam się zdziwił, że tak niewielu Polaków korzysta z nowego świadczenia. Pieniądze nadal można zdobyćRząd sam się zdziwił, że tak niewielu Polaków korzysta z nowego świadczenia. Pieniądze nadal można zdobyćCzytaj dalej

Podniesienie tego limitu zapewne zwiększy też wolumen kwotowy tego typu transakcji. Polacy przy użyciu płatności zbliżeniowej w ciągu jednego kwartału mają wydawać 100 mld złotych. Zwiększyć limit wysokości transakcji zbliżeniowej będzie chciał również prawdopodobnie Mastercard. Jednak ten wydawca kart płatniczych nie podał terminu, w jakim chciałby zwiększyć tą kwotę. Jak twierdzą przedstawiciele firmy wprowadzenie zmian wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury, by zapewnić zachowanie dotychczasowego, najwyższego poziomu niezawodności i bezpieczeństwa.

"W unijnych rozporządzeniach jest zastrzeżenie, że pojedyncza transakcja bez kodu PIN nie może przekraczać równowartości 50 euro (w przeliczeniu 215 zł). 100 zł, które ma w tym roku obowiązywać w Polsce, jest dalekie od tego limitu" - informuje portal money.pl.

Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News