Płatności bezgotówkowe nie przekonują seniorów
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 29 Marca 2020

Płatność bezgotówkowa nie przekonuje seniorów. Szkodzą sobie i najbliższym

Płatność bezgotówkowa nie jest domeną seniorów? Pracownicy banków mają ich zachęcać do używania kart płatniczych, lecz mimo to wolą oni niejednokrotnie pojawiać się w banku w celu wypłacenia pieniędzy. 

Płatność gotówką wciąż popularna wśród seniorów

Do płatności bezgotówkowych przekonywała między innymi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, której zdaniem takie rozwiązania są bardziej higinieczne. Podobne zdanie ma przedstawiciel Związku Banków Polskich.

Do kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumDo kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumCzytaj dalej

- Należy zwrócić uwagę na fakt, potwierdzony przez służby sanitarne, że gotówka może być nośnikiem koronawirusa. NBP poddaje pieniądz gotówkowy dwutygodniowej kwarantannie i obróbce termicznej. Prosimy klientów, aby korzystali tam, gdzie jest to możliwe przede wszystkim z płatności bezgotówkowych. Dlatego podejmujemy działania mające na celu podniesienie limitu transakcji bezstykowych bez PIN do 100 zł - mówił niedawno dyrektor Zespołu Komunikacji i PR w Związku Banków Polskich Przemysław Barbich.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Jak więc do tych zaleceń stosują się seniorzy? - Próbujemy już nieco na siłę wciskać im karty płatnicze, ale wielu wciąż tego nie chce. Tłumaczymy, że to bezpieczne, ale oni nie słuchają. Chcą płacić gotówką i nic ich nie przekonuje – mówi money.pl anonimowo pracownik jednego z dużych banków.

Już niebawem regulowanie cen przez rząd. Sejm już przyklepał nowe prawoJuż niebawem regulowanie cen przez rząd. Sejm już przyklepał nowe prawoCzytaj dalej

Osoby związane z branżą apelują więc do rodzin seniorów. Analityk Expander Advisors, Jarosław Sadowski, wskazuje, że ogromna rola na polu przekonywania seniorów, że płatność bezgotówkowa jest bezpieczna i prosta, leży po stronie najbliższej rodziny.

- Być może oni będą mieli większy dar przekonywania. Oni też od razu mogą wytłumaczyć, jak to działa. Nie tylko aktywować, ale pójść z taką osobą do sklepu i pokazać, jak się płaci. Ustawić limity bezpieczeństwa. Dlatego warto apelować do bliskich osób starszych, zwłaszcza tych osób, które są już w bardzo podeszłym wieku - mówi Sadowski.

Obecnie w niektórych placówkach bankowych nie ma jeszcze odpowiednich szyb, które pozwalałyby na to, by nie doszło do ryzyka zarażenia między klientem a pracownikiem banku. Tymczasem seniorzy wciąż przychodzą do placówek, by pozyskać gotówkę.

Na zwrot podatku sobie poczekasz. Możliwe, że nawet kilka miesięcyNa zwrot podatku sobie poczekasz. Możliwe, że nawet kilka miesięcyCzytaj dalej

- Specjalne szyby w naszej placówce dopiero będą montowane. A codziennie stykamy się z klientami, szczególnie w podeszłym wieku, którzy przychodzą, nie zachowują odległości między sobą, podchodzą bardzo blisko do nas i chcą wypłacić gotówkę - opisuje anonimowy rozmówca portalowi money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News