Planet heroes
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 31 Grudnia 2019

Polski pomysł hitem na świecie. Interesuje się nim już nawet ONZ

Planet Heroes, platforma crowdfundingowa stworzona przez Polaków, oferuje pieniądze za udokumentowane posprzątanie kawałka ziemi - informuje money.pl. Ten stosunkowo świeży pomysł zyskuje coraz więcej entuzjastów na całym świecie.

Planet Heroes zapłaci ci, jeżeli posprzątasz swoją okolicę

Planet Heroes to platforma crowdfundingowa stworzona przez Polaków, która umożliwia zarabianie pieniądzy za to, że zrobi się porządek w swojej okolicy. Jak informuje portal money.pl, aby dostać pieniądze, należe znaleźć miejsce, które wymaga wysprzątania, następnie zrobić zdjęcie pokazujące stan miejsca przed rozpoczęciem sprzątania, po czym należy sfotografować efekty pracy. Warto dołączyć też zdjęcie odpadów, aby uwiarygodnić podjęte wysiłki. Następnie trzeba umieścić zdjecia (wraz z krótkim opisem) na platformie Planet Heroes. Jeżeli nasza dokumentacja uzyska aprobatę społeczności obecnej na platformie, możemy liczyć na zwrot w postaci zastrzyku finansowego. Wszystko opiera się na zasadzie dobrowolnych darowizn.

Pomysł zyskuje uznanie na całym świecie

Jak informuje money.pl, polski pomysł oczyszczania planety ze śmieci znajduje coraz więcej entuzjastów na świecie. Do tej pory odbyło się ponad 20 tego typu akcji (m.in. w Polsce, na Węgrzech, Łotwie, w Indonezji, Zanzibarze i Tanzanii), a drugie tyle jest zaplanowane na styczeń 2020 roku. Pomysł Polaków spotkał się też z ciepłym przyjęciem na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. W marcu 2019 w organizowanym w Kenii konkursie, Planet Heroes uzyskało miano najlepszego startupu ekologicznego.

Aby rozwiać wątpliwości, czy tego typu akcja jest potrzebna i czy jest w stanie powstrzymać degradację naszej planety, warto przypomnieć, że - jak wylicza money.pl - w samym 2015 roku wyrzuciliśmy niewyobrażalną ilość 381 milionów ton śmieci. Jest więc co zbierać.

Od stycznia dopłaty do kredytów. Dostaniesz nawet 2 tys. zł miesięcznieOd stycznia dopłaty do kredytów. Dostaniesz nawet 2 tys. zł miesięcznieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News