Płace dla budżetówki
wikipedia/Gophi
Autor Konrad Karpiuk - 30 Sierpnia 2020

Rząd zamraża płace w budżetówce, tnie premie i podwyżki. Ale Kancelaria Prezydenta dostanie dodatkowe 6 mln zł

Płace w budżetówce zostały zamrożone, a rząd przyzna ogromne pieniądze dla Kancelarii Prezydenta i Senatu. Ponadto wszyscy zapłacimy za planowaną reformę Senatu.

Płace w budżetówce zamrożone

Płace w budżetówce w przyszłym roku nie wzrosną. Fakt dotarł do informacji dotyczących projektu budżetu na przyszły rok. Można dowiedzieć się z niego, że urzędnicy, zarówno szeregowi i wysoko postawieni, nie mogą liczyć na podwyżki, co najwyżej na nagrody za wybitne osiągnięcia. Również nauczyciele nie mają na co liczyć, tak samo jak sędziowie i prokuratorzy.

Powodem zamrożenia pieniędzy w budżecie ma być kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Wygląda jednak na to, że trudna sytuacja finansowa nie dotyczy rządu, bo zwiększą się wydatki na instytucje państwowe. Ogromną podwyżkę dostała choćby Państwowa Inspekcja Pracy, aż o 24 miliony złotych. To jednak nie koniec podwyżek dla polityków i instytucji państwowych.

Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneNauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
2. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji
3. Ogromny marsz idzie ulicami Warszawy. Ludzie mają już dość, tłumy wyszły na ulice

Polacy sfinansują większe emerytury polityków

Dofinansowana ma zostać Kancelaria Senatu, budżet ma wzrosnąć o 18,6 miliona złotych, co jest wzrostem o 16,9 proc. względem 2020 roku. Więcej pieniędzy otrzyma również Sąd Najwyższy, jego utrzymanie będzie kosztować podatników o 17 mln złotych więcej. O 6 milionów więcej otrzyma także Kancelaria Prezydenta. Jedynie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzyma o milin złotych mniej.

Jak pisze Fakt, to w dużej mierze efekt reformy rządu związanej z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Program ma być finansowany przez pracowników jak i pracodawców, z tym, że pracodawcami polityków jest państwo, czyli podatnicy. W związku z tym obywatele zapłacą za wyższe emerytury dla posłów, senatorów i urzędników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
  2. Nie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali rady
  3. Zaspał do pracy. Zapłacił 600 zł kary i stracił prawo jazdy
  4. Ty też możesz otrzymać dzisiaj ważnego SMS. Lepiej go nie przegap, komórkę miej pod ręką
  5. Nowy podatek 1350 zł może być rozszerzony. Władza chce, by był powszechniejszy
  6. Była w rozsypce, jej kot ciężko chorował. Nagle zaczęła nacierać go kurkumą, efekty ją poraziły
Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbęPolicjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbęCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News