Płaca minimalna
pixabay, BeatriceBB
Autor Komunikaty prasowe - 15 Października 2019

Wyższa płaca minimalna uderzy w dzieci. Maluchy zostaną bez pieniędzy

Płaca minimalna: przez jej podniesienie część dzieci może nie otrzymać alimentów. Jedyną deską ratunku dla potomków alimenciarzy bywa fundusz alimentacyjny. Kryterium dochodowe jest jednak obowiązkiem, który trzeba spełnić, a w przypadku podniesienia płacy minimalnej wielu może się to nie udać.

“Oczko w głowie” partii rządzącej

Kluczowym punktem w priorytetach partii rządzącej jest polityka prorodzinna i programy społeczne. Jeśli wygra ona wybory, to w 2020 roku z budżetu państwa pójdzie na te cele aż 4 procent PKB, jak pisze “Super Express”. Dziennik zauważa jednak, że PIS zapomniał o jednej grupie społecznej, a mianowicie - dzieciach alimenciarzy.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Fundusz alimentacyjny ratunkiem

W przypadku, gdy rodzic nie uiszcza zasądzonych alimentów, deską ratunku dla dziecka jest fundusz alimentacyjny. Aby jednak z niego skorzystać, dochód na głowę w gospodarstwie domowym nie może być większy niż 800 zł. Sprawę skomplikuje jednak płaca minimalna, która w 2020 roku zgodnie z zapowiedziami PiS ma wynieść 2,6 tys. złotych brutto.

Pensja minimalna pogrąży dzieci

Jak pisze portal Finanse.wp.pl: “Pensja minimalna w 2020 r. ma wynosić 2,6 tys. zł brutto, czyli blisko 1900 zł na rękę. Przy matce samotnie wychowującej samotnie jedno dziecko wychodzi ok. 950 zł na osobę”. Oznacza to przekroczenie progu 800 złotych i wykreślenie z listy beneficjentów funduszu alimentacyjnego. Politycy nie mają niestety w planach, żeby podnieść kryterium dochodowe, a to może spowodować, że część dzieci zostanie bez pieniędzy.

Wybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPWybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News