Płaca minimalna
wikimedia.org/Henryk Borawski
Autor Komunikaty prasowe - 1 Lutego 2020

Płaca minimalna zmusiła Biedronkę do walki z Lidlem. Sieciówki nie mają wyboru

Płaca minimalna skłania największe sieci sklepów do podnoszenia płac i walki między sobą o pracowników — pisze portal next.gazeta.pl. Lidl po roku pracy oferuje swoim pracownikom w większych miastach wzrost wynagrodzenia nawet do 4050 zł brutto.

Płaca minimalna a wynagrodzenia

Biedronka zatrudnia w swojej sieci aż 67 tys. pracowników. Tegoroczne podwyżki dla pracowników sklepów wyniosły 100-350 zł brutto miesięcznie w sklepach oraz o 150-500 zł w centrach dystrybucyjnych. Pracownicy rozpoczynający pracę w sklepie mają oferowane na start od 3050 zł do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność.

Obrzydliwe znalezisko w kurczaku. Klient zawiedziony reakcją BiedronkiObrzydliwe znalezisko w kurczaku. Klient zawiedziony reakcją BiedronkiCzytaj dalej

Doświadczenie pracownicy mają zarabiać od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach. Jeżeli sklep ma wysokie obroty, to przysługuje jeszcze dodatek do pensji w wysokości do 270 zł brutto. Wcześniej było to 200 złotych brutto.

- Pracownicy są fundamentem naszej firmy. Poprzez podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki, a jednocześnie pokazujemy, że Biedronka konsekwentnie dba o pozycję pracodawcy pierwszego wyboru w branży detalicznej — tłumaczy Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Lidl chce płacić pracownikom najwięcej


Jednak to nic, w porównaniu do tego, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy Lidla, które są wyższe niż w większości innych sieci sklepów. - Chcemy podkreślić, że Lidl Polska docenia zaangażowanie pracowników, oferując im zarobki wyższe od średnich wynagrodzeń w handlu — mówi serwisowi handelextra.pl Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communication w Lidl Polska.

17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

"Od marca 2019 roku nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 3250 zł brutto do 4050 zł brutto, a po dwóch latach wynagrodzenie wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w aglomeracjach" - pisze portal.

W Lidlu najdrożej

"Sieć Lidl natomiast okazała się liderem podwyżek, o ile w grudniu była najtańsza wśród dyskontów to teraz jest najdroższa wśród konkurentów. Lidl proponuje obecnie 50 podstawowych produktów w cenie 282-286 zł. Przed świętami w ramach bożonarodzeniowych promocji Lidl oferował 50 produktów w cenie 240-242 zł. Oznacza to, że obecnie jest o 42-43 zł drożej niż miesiąc temu. Rok temu w styczniu podobne zakupy kosztowały 258 zł, czyli obecnie jest o ok. 25 zł drożej" - informuje portal.

Badanie Koszyk cen dlahandlu.pl prowadzone jest nieustannie od 9 lat. W 2013 roku Komisja Europejska uznała, że jest to "przykład dobrych praktyk na rynku porównywarek cenowych".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiKoronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News