PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Dworzec - stacja Warszawa Wschodnia N/Z EP09 Pafawag Wroclaw normalnotorowa lokomotywa elektryczna do prowadzenia ruchu pasazerskiego uzywana przez PKP Intercity zwana "epoka" lub "dziewiatka"
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 23 Października 2020

Ważny apel PKP ws. 1 listopada. Jest ostrzeżenie przed podróżami

PKP apeluje do swoich klientów o rozsądek i wcześniejsze planowanie podróży w związku ze świętem 1 listopada. Wszystkich Świętych to czas masowych podróży, jednakże PKP przypomina o zasadach sanitarnych panujących w pociągach przewoźnika.

PKP apeluje do podróżnych

PKP wystosowało do swoich podróżnych komunikat dotyczący podróży przed świętem 1 listopada. Przewoźnik apeluje o wcześniejsze planowanie wyjazdów, a także o rozważenie celebrowania Wszystkich Świętych w późniejszych terminach.

Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńRestauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńCzytaj dalej

- Wydarzenia z ostatnich dni wpływają na zainteresowanie przejazdami naszymi pociągami po kraju. Wiemy jednak, jak ważne są dla wielu podróże z okazji Wszystkich Świętych. Jesteśmy przygotowani do tego, aby bezpiecznie przewieźć w tym czasie wszystkich, którzy będą tego potrzebować, mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

PKP informuje także o zwiększeniu zainteresowania podróżami jego pociągami w tym okresie i w miarę możliwości stara się dostawiać kolejne składy w swoich pociągach. Co więcej, tylko w ostatni weekend 17 i 18 października br. PKP Intercity wzmocniło łącznie 77 pociągów 108 wagonami.

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

- Ze względu na obecny limit 50 proc. miejsc siedzących w naszych pociągach, zachęcamy wszystkich do tego, aby podróż, którą zamierzają odbyć w okolicach 1 listopada zaplanowali już teraz, dodaje Chraniuk.

PKP przypomina, że dla tych, którzy zaplanują swoją podróż wcześniej ma do zaoferowania atrakcyjne rabaty i promocje. Podróżujący rodzinnie mogą liczyć na specjalną ofertę w ramach Biletu Rodzinnego.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemNiemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

PKP przypomina o zasadach sanitarnych

PKP zwraca uwagę także na dostosowanie się do obecnego reżimu sanitarnego w pociągach tak, aby każdy pasażer mógł podróżować w pełnym komforcie. Każdy skład jest dezynfekowany, ale do zasad bezpieczeństwa stosują się także konduktorzy i kontrolerzy.

Ta grupa pracowników PKP może liczyć na środki ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej - maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk. Z kolei kontakt z podróżnymi odbywa się z zachowaniem odpowiedniej odległości.

PKP informuje, że zasady bezpieczeństwa obowiązują także przed i po opuszczeniu składu pociągu. Co więcej, cały czas obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Na 60 największych dworcach w Polsce przygotowano specjalne pomieszczenia dla pasażerów, którzy się źle poczuli, a ich objawy wskazują na COVID-19.

Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Czytaj dalej

"Od dnia, w którym potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, do końca września pociągi PKP Intercity przewiozły 14 mln osób i do tej pory nie odnotowano przypadku, w którym zakażenie koronawirusem byłoby następstwem takiej podróży.", podsumowuje PKP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Inwazyjny gatunek w natarciu, daje się we znaki Polakom. I może stanowić zagrożenieInwazyjny gatunek w natarciu, daje się we znaki Polakom. I może stanowić zagrożenieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News