Pasażerowie PKP Intercity w najbliższy weekend powinni się uzbroić w cierpliwość
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Października 2019

PKP nie żartuje. Koleje specjalnie opóźnią pociągi

PKP opóźni przejazdy swoich pociągów. Ma to związek ze zmianą czasu z letniego na zimowy. Zegary będzie trzeba wyregulować z 3:00 na 2:00 w nocy z 26 na 27 października. To właśnie wtedy pociągi PKP Intercity zatrzymają się na godzinę na najbliższej stacji, aby dopasować się obowiązującego rozkładu jazdy.

PKP opóźni pociągi

PKP Intercity opóźni przejazdy swoich pociągów. Jest to spowodowane zmianą czasu z letniego na zimowy. W najbliższy weekend, w nocy z 26 na 27 października będzie trzeba zmienić godzinę z 3:00 na 2:00. W związku z tym pociągi PKP Intercity będą musiały się zatrzymać na godzinę na najbliższej stacji, po czym dalej ruszy w trasę. Dzięki godzinnemu postojowi koleje dopasują się do obowiązującego rozkładu jazdy.

Lista pociągów PKP Intercity, które kursują w nocy z 26 na 27 października

Godziny przyjazdu do miejscowości docelowych nie ulegną zmianie. W praktyce oznacza to, że np. skład TLK Ustronie rel. Przemyśl - Kołobrzeg zatrzyma się na stacji Inowrocław o godzinie 2:59 starego czasu, a odjedzie w dalszą trasę o 3:00 nowego czasu - informuje PKP.

Prezydent ostro na temat płacy minimalnej. Prezydent ostro na temat płacy minimalnej. "Nie słuchajcie tych bzdur!"Czytaj dalej

Zmiana czasu odchodzi do lamusa

Każdego roku zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) odbywa się w ostatni weekend października w niemal 70 krajach na całym świecie. W Polsce zmiana czasu jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017-2021. Co ciekawe, już od 2021 roku zmiana czasu przestanie obowiązywać w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Wspólnota podjęła już decyzję i prawdopodobnie dla całej Unii będzie obowiązywał jeden czas.

Klienci Lidla znowu na celowniku oszustów. Nie daj się nabraćKlienci Lidla znowu na celowniku oszustów. Nie daj się nabraćCzytaj dalej

Dodatkowe informacje dla pasażerów PKP

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 26 na 27 października można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, na profilu przewoźnika na Facebooku, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 (Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy „PKP Intercity” S.A.) oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Bardzo złe wiadomości dla Tadeusza Rydzyka. Jest gorzej, niż myślał
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News