PKO BP Orlen szpitale
Wikimedia Commons OTRS by Adrian Skłodowski CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 31 Października 2020

PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe wezmą się za budowę szpitali tymczasowych. Wszystko na żądanie premiera

PKO BP, PKN Orlen, Grupa Lotos i KGHM Polska Miedź zostały zobowiązane przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych. Ten sposób spółki Skarbu Państwa mają zapewnić 3 tys. dodatkowych łóżek.

PKO BP, Orlen i inne spółki państwowe będą budować szpitale

PKO BP jako spółka, w której pakiet kontrolny posiada Skarb Państwa, została oddelegowana do budowy szpitali tymczasowych, wraz ze wcześniej wymienionymi państwowymi przedsiębiorstwami. Dlatego też podpis premiera jest dla banku wiążący.

- Dzisiaj w nocy premier podpisał decyzję dla sześciu spółek Skarbu Państwa, bądź spółek, w których Skarb Państwa ma decydujący udział. Chodzi o decyzje administracyjne zobowiązujące te spółki do budowy szpitali tymczasowych. Łącznie będzie to co najmniej 3 tys. dodatkowych łóżek. To są takie spółki, jak Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP - mówił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w programie money.pl "Tłit".

Co istotne, polecenie premiera jest o "natychmiastowej wykonalności", co za tym idzie PKO BP wraz z pozostałymi, wyznaczonymi spółkami państwa mają obowiązek jak najszybciej przystąpić do budowy tymczasowych placówek. Rządowi zależy na niezwłocznym zwiększeniu liczby łóżek.

Odkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchemOdkrycie zaskoczyło służby. Rozbili nielegalną grupę handlującą mchemCzytaj dalej

Polska potrzebuje więcej łóżek

Jak podawał 29 października minister zdrowia Adam Niedzielski, dla pacjentów chorych na COVID-19 pozostało jeszcze 23 tys. łóżek. Biorąc pod uwagę przyrost zachorowań po kilkanaście tysięcy dziennie, można spodziewać się, że liczba wolnych miejsc będzie drastycznie spadać.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że nie wszyscy z potwierdzonymi wynikami trafiają do szpitala (bo nie wszyscy mają ostre objawy). Ponadto następuje rotacja pacjentów, część z nich zdrowieje, część umiera, tym samym zwalniając łóżka dla kolejnych chorych.

Na konferencji prasowej 30 października, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że docelowo planuje zwiększenie puli wolnych łóżek 30-32 tys. łóżek. Oznacza to budowa 10 tys. nowych miejsc, w szpitalach tymczasowych, z czego 3 tys. mają zapewnić spółki Skarbu Państwa, w tym PKO BP i Orlen.

Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planWiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Już pewne, Polacy pracujący za granicą muszą przygotować się na mniej pieniędzy. Będą płacić podwójny podatek
2. W samym środku protestów TK robi kolejny krok ws. wyroku dot. aborcji. Czy myślano, że nikt nie zauważy?
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

PKN Orlen rozpoczęło już pracę

PKN Orlen przekazał już, że angażuje się w budowę szpitala tymczasowego w Płocku. Ponadto, jak informuje money.pl, podobna placówka powstanie w Ostrołęce, dzięki zaangażowaniu spółki Energa, której Orlen ma pakiet kontrolny.

Polski Koncern Naftowy podkreśla, że jest firmą odpowiedzialną społecznie i największym pracodawcą w regionie Płocka, więc z chęcią przystępuje do budowy. Orlen podkreśla także, że od początku pandemii wspiera rządową walkę z koronawirusem, produkując choćby płyny do dezynfekcji.

- PKN Orlen jest odpowiedzialną firmą. Robiąc biznes, musimy mieć na uwadze potrzeby pracowników, ale i mieszkańców miejscowości na terenie, których prowadzimy swoją działalność. Zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia COVID-19. Doskonale rozumiemy, jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie, co niejednokrotnie udowodniliśmy w ostatnich miesiącach. Byliśmy i jesteśmy z Polakami na dobre i na złe. Teraz naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania tymczasowych szpitali w Płocku i Ostrołęce - mówił w oficjalnym komunikacie Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Już nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęJuż nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy
  2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje
  3. Dobra wiadomość dla klientów Biedronki. Sieć do końca roku chce zrealizować ważny plan
  4. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  5. Wprowadzili kwarantannę na nowych zasadach. Już obowiązuje, wiele osób nie ma pojęcia
  6. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  7. Tajna broń naszych babć na przeziębienia i grypę. Syrop z liści laurowych zachwyca potężnym działaniem
Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyNawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News