PKO BP, Pekao, mBank, ING, BNP Paribas oraz Millennium - w tych bankach należy spodziewać się utrudnień w weekend
wikimedia.org/Adrian Grycuk
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

Przerwy techniczne w największych bankach. Odetną cię od pieniędzy na długie godziny

PKO BP, Pekao, mBank, ING, BNP Paribas oraz Millennium - klienci tych banków mogą się spotkać z utrudnieniami w najbliższych kilku dniach. Problemy mogą dotyczyć płatności kartami, braku dostępu do bankowości internetowych oraz mobilnych, a także bankomatów.

PKO BP

PKO BP opublikowało komunikat na swojej stronie internetowej w związku z nadchodzącymi pracami modernizacyjnymi, które zostały zaplanowane na 24 listopada.

“W niedzielę 24 listopada od godz. 00:00 do godz. 13:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Ponadto od godz. 0:00 do godz. 6:00 aplikacja IKO nie będzie działać, a w godz. 6:00 – 13:00 działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK. Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać bez zakłóceń.”

Pekao

Prace serwisowe zostały zaplanowane na noc z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0,01-3.00. Wtedy nastąpi przerwa techniczna, która ograniczy dostęp do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay, a także usług maklerskich - informuje tvn24bis.pl. Natomiast w sobotę od godziny 22.00 do poniedziałku do godziny 3.00 przerwa techniczna czeka serwis Pekao24Makler. W związku z tym dostęp do składania dyspozycji i zleceń w serwisie może być ograniczony.

mBank

W mBanku prace techniczne będą prowadzone w nocy z 23 na 24 listopada. W godzinach 2.30-7.30 nie będzie można płacić kartą, wypłacać pieniędzy z bankomatu oraz korzystać z wpłatomatu. Pomiędzy godziną 02:30 - 09:30 nie będzie możliwe zalogowanie się na swoje konto w internecie i skorzystanie z aplikacji mobilnej. Nie będzie można też złożyć żadnego wniosku między godziną 2:00 - 10:00.

“Podczas przerwy dodzwonisz się na mLinię, skontaktujesz się z Ekspertem online. W godzinach 22.00 – 10.00 uzyskasz informacje o naszej ofercie, jednak nie zrealizujesz żadnej operacji” - napisano w komunikacie.

ING Bank Śląski

ING również ostrzegł swoich klientów. W nocy z soboty na niedzielę z 23 na 24 listopada, od godziny 0:00 do 5:30 w banku będą prowadzone prace serwisowe. Mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i jego wersji mobilnej, systemu ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

W tym czasie nie będzie można również: aktywować kart i nadawać kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay, a także zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej.

BNP Paribas

W tym banku prace zaczęły się już w piątek. “Od 22.11.2019 r. (piątek) godz. 23:00 do 23.11.2019 (sobota) godz. 06:00, systemy bankowości internetowej i mobilnej Banku BNP Paribas (Pl@net, BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net) będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe”. Jednocześnie bank zapewnia, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń.

Bank Millennium

Ze względu na prowadzone prace serwisowe w nocy z niedzieli na poniedziałek, od godziny 0.00 do 5.00, niedostępne będą następujące usługi: przelewy BLIK na telefon oraz przelewy natychmiastowe Express Elixir. Millennium zaznacza, że pozostałe usługi BLIK będą dostępne dla klientów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News