PKO
wikimedia, Rakoon
Autor Komunikaty prasowe - 19 Listopada 2019

Bank PKO sypie obietnicami. Aż 10 rzeczy, które mają zachęcić klientów

PKO Bank Polski jest największym bankiem w Polsce i cały czas się rozwija. “PKO Bank Polski chce być jeszcze bardziej cyfrowy, wykorzystać rozwiązania chmurowe i sztuczną inteligencję” - podaje portal Bankier.pl.

PKO kontynuuje cyfrową transformację

PKO Bank Polski ma w planach kontynuację cyfrowej transformacji, polegającej na jeszcze większym wykorzystywaniu nowych technologii, takich jak chmura i sztuczna inteligencja. Chce również jeszcze lepiej niż dotychczas spersonalizować ofertę i pogłębić relacje z klientami. Aplikacja mobilna IKO ma zostać wzbogacona o nowe funkcje, a sieć placówek ma przejść ewolucję.

Sztuczna inteligencja

Digitalizacja procesów będzie w banku kontynuowana, zostanie wykorzystana m.in. robotyzacja, zaawansowana analityka danych i sztuczna inteligencja. “Dzięki wykorzystaniu usług chmurowych, infrastruktura IT będzie skalowalna i będzie mogła być dostosowywana do rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową” - podaje portal Bankier.pl.

IKO w wersji 5.0

Aplikacja mobilna banku ma przejść skok technologiczny. PKO zapowiada, że IKO stanie się centrum finansowym klienta i będzie posiadać usługi nie tylko finansowe. Obecnie jest już możliwe na przykład kupienie biletów lub ubezpieczeń przez aplikację.

Szykuje się rewolucja w emeryturach. Polacy nie dostaną więcej niż ustalona emerytura maksymalna?Szykuje się rewolucja w emeryturach. Polacy nie dostaną więcej niż ustalona emerytura maksymalna?Czytaj dalej

Personalizacja oferty

“Już teraz jednego klienta banku opisuje 11 tys. różnych parametrów, takich jak produkty bankowe, profil ryzyka, upodobania, zawód, rodzina czy styl życia” - wymienia Bankier.pl. Celem PKO jest przejście od mikrosegmentacji klientów do segmentacji indywidualnej.

Platforma samochodowa

PKO niebawem wprowadzi platformę do zakupu samochodów. Znajdą się tam m.in. pojazdy poleasingowe ze spółek grupy. W przyszłości bank rozważa stworzenie podobnych platform, np. do sprzedaży nieruchomości.

Ewolucja placówek

PKO zmniejszy liczbę swoich oddziałów z tego względu, że ilość klientów, która je odwiedza jest coraz mniejsza. Placówki zmienią format i mają ewoluować w stronę edukacji i doradztwa, nie zaś obsługi transakcyjnej.

Miejsca pracy zostaną dopasowane do wymagań pracowników

PKO wprowadzi dla pracowników opcję pracy zdalnej, wykorzystując najnowsze technologie. Będzie również korzystał z metodyk zwinnych oraz zbuduje autonomiczne zespoły. “Będzie także rozwijał kompetencje technologiczne i przywódcze zapewniając pracownikom, zwłaszcza z działów IT, prace w środowisku najnowszych technologii” - informuje Bankier.pl.

Digitalizacja małych firm

PKO planuje digitalizację oferty dla małych firm. Mają pojawić się takie nowości, jak “firma na klik” oraz oferty, które będą dostępne w chmurze.

Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówByło 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopak miał mieć operację, zostawił na ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg dochodził do siebie 30 minut
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News