PKO unowocześnia aplikację mobilną
Wikipedia/Henryk Borawski, Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27465653
Autor Maria Glinka - 20 Lipca 2020

PKO wprowadza odważne i zaskakujące rozwiązanie. Klienci mogą być bardzo zdziwieni

PKO stawia na innowacyjne rozwiązania i umożliwia założenie konta przy pomocy zdjęcia selfie. Każdy, kto zechce skorzystać z tej możliwości, musi jedynie zainstalować aplikację mobilną IKO.

PKO uatrakcyjnia aplikację mobilną i zachęca do założenia konta

PKO dostosowuje ofertę do panujących trendów i umożliwia utworzenie konta na selfie. Przy pomocy samodzielnie wykonanego zdjęcia można założyć PKO Konto dla Młodych, PKO Konto za Zero lub PKO Konto bez Granic - podaje telepolis.pl. Założenie konta poprzez zdjęcie selfie jest już możliwie w innych bankach np. w Millenium, ING czy mBanku.

"Nowe funkcje w zdalnych kanałach dostępu to wynik konsekwentnej cyfryzacji PKO Banku Polskiego, której celem jest umożliwienie klientom korzystania z banku o dowolnej porze z dowolnego miejsca. Sukcesywnie dostarczamy klientom nowe narzędzia zdalnego bankowania stojące na najwyższym światowym poziomie technologicznym i użytkowym. Coraz więcej osób przekonuje się do nich i dzięki temu obserwujemy stale rosnącą liczbę klientów banku korzystających z tych innowacji" - wyznał Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP.

ZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzystaCzytaj dalej

Co trzeba zrobić, aby założyć konto w PKO przy pomocy selfie?

Przedstawiciele PKO zapewniają, że utworzenie konta za pomocą zdjęcia selfie jest proste i nie wymaga wychodzenia z domu czy długiego oczekiwania na kuriera. Jedyne co zainteresowany powinien zrobić to zainstalować aplikację mobilną IKO. Po jej uruchomieniu trzeba wpisać podstawowe dane pozwalające na otwarcie konta w PKO. Poza tym, należy dokonać trzyetapowej weryfikacji. Po pierwsze, bank wymaga wyrażenia zgody na przetwarzanie wizerunku. Po drugie, trzeba zrobić zdjęcie dowodu osobistego po obydwu jego stronach. Po trzecie, należy wykonać zdjęcie swojej twarzy.

PKO deklaruje, że cała procedura jest bezpieczna, a sfotografowanie dowodu osobistego służy jedynie do potwierdzenia wizerunku z tym widniejącym na własnoręcznie wykonanym zdjęciu selfie. Na cały proces należy poświęcić jedynie kilkanaście minut. Umowa z PKO zostanie przesłana na e-mail podany przez klienta. Po zawarciu kontraktu bank przekaże dane do logowania do konta w kolejnej wiadomości e-mail oraz SMS-em. Dzięki temu można od razu bez przeszkód korzystać z płatności i wypłat BLIK, przelewów krajowych i zagranicznych oraz dokonywać transakcji zbliżeniowych przy użyciu telefonu komórkowego. Z kolei w celu skorzystania z funkcji e-Urząd niezbędna jest osobista wizyta w placówce PKO.

Niemcy masowo wykupują ze sklepów jeden produkt. Hurtownie też już pusteNiemcy masowo wykupują ze sklepów jeden produkt. Hurtownie też już pusteCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Nie płaciłeś abonamentu RTV? Lepiej sprawdź skrzynkę pocztową, masowe kontrole, internauci pokazują zdjęcia

Nie koniec zmian w PKO

PKO już teraz zapowiada, że pracuje nad kolejną nowinką technologiczną, która znacznie ułatwi klientom poruszanie się w świecie bankowym. Usługa wideodoradcy online ma być rozszerzona także o klientów indywidualnych. Na razie z tej funkcji mogą korzystać tylko firmy. Pilotażowa rozmowa z doradcą ma zostać zrealizowana jeszcze w tym miesiącu.

Dzięki połączeniu wideo z doradcą będzie można otrzymać informacje o produktach oferowanych przez PKO, zakupić kartę kredytową, a nawet zaciągnąć pożyczkę.

Policjanci nie odpuszczają, surowe kary sypią się w całym kraju. Już 19 tys. Polaków straciło prawo jazdyPolicjanci nie odpuszczają, surowe kary sypią się w całym kraju. Już 19 tys. Polaków straciło prawo jazdyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedynym objawem było obgryzanie paznokci. 11-letni chłopiec trafił do szpitala ostatniej chwili
  2. Z ostatniej chwili: Walczyli o życie na plaży w Sianożętach. Lądował śmigłowiec
  3. Dziś wieczorem Polsat będzie bezkonkurencyjny. Pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. Ich zdjęcie ślubne sprzed kilkudziesięciu lat wyciekło do sieci. Poznajecie?
  5. Można spaść z siedzenia. Ujawniono, ile wynosi największe "co łaska" za ślub, przykry żart
  6. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News