Darmowe piwo w jednym z niemieckich landów
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 10 Maja 2020

Uwielbiany przez miliony produkt rozdają za darmo. Wszystko z powodu koronawirusa

Okazuje się, że istnieją dobre strony pandemii koronawirusa. W jednym z niemieckich landów właściciel jednego z browarów uznał, że w związku z zamknięciem lokali gastronomicznych nie warto by hektolitry piwa zmarnowały się i postanowił je rozdać. Zainteresowanie trunkiem przeszło jego najśmielsze oczekiwania.

Darmowe piwo w niemieckim landzie

Na darmowe piwo mogą liczyć mieszkańcy niemieckiego landu Hesji. Wszystko dzięki pomysłowi na jaki wpadł właściciel browaru Willinger Franz Mast. Po tym jak z powodu pandemii koronawirusa zostały zamknięte restauracje i bary, przedsiębiorca nie mógł dostarczać tam piwa. W związku z tym – jak informuje za Reutersem „Fakt” – postanowił je rozdać.

Dziennik podaje, że Franz Mast chciał przygotować swój browar na poluzowanie obostrzeń gospodarczych i wyprodukować nową partię piwa, by była gotowa na otwarcie barów i restauracji. Okazało się jednak, że w zbiornikach zalegało sporo ilości złotego trunku. Mast doszedł do wniosku, że zamiast wylewać piwo, warto je rozdać. Chętnych oczywiście nie zabrakło.

Za prąd już płacimy dużo, ale to i tak jeszcze nie wszystko. Musimy przygotować się na wielkie podwyżkiZa prąd już płacimy dużo, ale to i tak jeszcze nie wszystko. Musimy przygotować się na wielkie podwyżkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Niewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodek

Przedsiębiorca planował, że rozda ok. 540 litrów piwa. Szybko jednak okazało się, że taka ilość wystarczy jedynie na godzinę. Zszokowany tak wielkim zainteresowaniem Mast, ostatecznie rozdał 2,6 tys. litrów trunku.

Tabloid podaje, że osoby oczekujące na piwo mieli na sobie maseczki i zachowywali od siebie bezpieczną odległość. Cierpliwość popłaciła, dzięki czemu wiele osób wróciło do domu z kartonami piwa. – Chcemy podziękować ludziom i mamy nadzieję, że będą nas tak samo wspierać, kiedy ponownie nastąpi otwarcie, że przyjdą do nas i będą nas polecać – powiedział w rozmowie z Reteurs Television Mast.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie godziny na przelew i wypłatę gotówki. Za chwilę banki zablokują tę możliwość
  2. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych
Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News