PIT ulga w podatku
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 22 Stycznia 2020

Specjalna ulga od PIT. Skorzystać mogą wyłącznie wybrani

PIT z ulgą? Tak, ale trzeba pamiętać, że ta, o której mowa przeznaczona jest jedynie dla wybranych. Na jakie odliczenia pozwala prawo?

PIT z ulgą dla wybranych. Ale nie więcej niż 6%

PIT możemy rozliczyć razem z ulgą. Na tę pozwolić mogą sobie jedynie wybrani. O kim dokładnie mowa? Chodzi o osoby, które - jak podaje Interia.pl - "w 2019 roku przekazały darowiznę na działalność fundacji lub stowarzyszenia, które posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)".

Jedyna zasada dotycząca odliczenia darowizny od dochodu to ta, aby kwota darowizny nie przekroczyła 6% uzyskanego dochodu za ubiegły rok. Kwotę tą, odliczamy od podstawy podatku. Mają do tego prawo osoby fizyczne, ale i także przedsiębiorstwa bez względu na to, czy rozliczają się przy pomocy skali podatkowej, czy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Możliwość dokonania odliczenia nie obejmuje w tym wypadku firm rozliczających się podatkiem liniowym.

Zaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszZaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszCzytaj dalej

Dowód wpłaty, identyfikacja obdarowanego

W rozliczeniu należy podać kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres. Do tego należy dowód wpłaty. Jeżeli przekazana przez nas darowizna miała formę rzeczową, to należy dysponować umową lub oświadczeniem oraz informacją o wartości przekazanej darowizny.

Odliczenie darowizny od podatku nie uniemożliwia by przy rozliczeniu podatkowych wskazać instytucję z OPP, na którą możemy przekazać 1% swojego podatku.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Po skorzystaniu z odliczenia dokumenty potwierdzające przekazanie darowizny należy zachować razem z zeznaniem przez 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Dokumenty dotyczące rozliczenia za 2014 r. należy więc trzymać do 31 grudnia 2020 r. Przez taki okres urząd może zweryfikować poprawność naszego rozliczenia podatkowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News