PIT 2019 musimy złożyć do końca kwietnia
pixabay/FirmBee
Autor Radosław Święcki - 29 Lutego 2020

Zgłoszenia tylko do 2 marca. Potem ulga przepada

Na złożenie PIT 2019 mamy jeszcze dwa miesiące, ale jeszcze tylko kilka dni mają przedsiębiorcy na decyzję w sprawie ulgi Mały ZUS plus - przypomina RMF FM.

PIT 2019 możemy składać do końca kwietnia, tymczasem do 2 marca przedsiębiorcy muszą podjąć decyzje w sprawie Mały ZUS plus. Przypomnijmy, że ulga weszła w życie 1 lutego br. Zgodnie z jej założeniem przez pierwsze pół roku prowadzenia działalności gospodarczej nie trzeba odprowadzać składek na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorca opłaca jedynie składkę zdrowotną, a następnie przez dwa lata opłaca preferencyjne składki na ZUS.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśla, że ulga Mały ZUS plus cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców. Według stanu na miniony poniedziałek obejmuje ona 223 tys. osób, a uprawnionych do świadczenia jest 320 tys. osób.

Już jutro wchodzi nowe prawo. Na tych, którzy nie szanują żywności czekają surowe karyJuż jutro wchodzi nowe prawo. Na tych, którzy nie szanują żywności czekają surowe karyCzytaj dalej

PIT 2019 do kwietnia, ulga do 2 marca

Emilewicz zwraca uwagę, że dla cześci przedsiębiorców ważniejsza od płacenia obecnie niższej składki na ubezpieczenia społecznej jest wyższa emerytura.

DZISIAJ GRZEJE:
1. W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyle
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

- Mały ZUS plus jest dobrowolny. To przedsiębiorca decyduje, czy chce opłacać niższe składki i przeznaczać zaoszczędzone pieniądze na inne cele, czy też wybrać większe składki, licząc na wyższe świadczenia społeczne w przyszłości - powiedziała minister rozwoju.

Czas na zgłoszenie się do ulgi przedsiębiorcy mają do poniedziałku.

- Przedsiębiorcy mają więc ostatni dzwonek na to, by z niej skorzystać. Gorąco do tego zachęcam - podkreśliła Emilewicz.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News