Jakie ulgi przysługują nam w ramach rozliczenia podatkowego?
fot. jarmoluk / pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 24 Lutego 2020

Trzy nowe ulgi w PIT 2019. Nawet nie wiesz, że możesz zaoszczędzić tysiące złotych

PIT 2019 należy rozliczyć do 30 kwietnia. Jednak przy rozliczaniu nie powinniśmy brać pod uwagę, tylko uzyskanych dochodów którymi wykazaliśmy się w zeszłym roku, ale także ulgi, które pomniejszą nasz podatek lub pozwolą na otrzymanie zwrotu podatku. 

PIT 2019 i ulgi

Wiele osób nie wie zapewne o możliwości uzyskania z ulgi termomodernizacyjnej. Pozwala ona jak się okazuje odliczyć nawet 53 tys. złotych w związku z kosztami, jakie ponieśliśmy by ocieplić budynek, by ten był bardziej energooszczędny. To naprawdę sporo. Wliczamy w tę ulgę zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Termomodernizacja powinna być przeprowadzona w budynku mieszkaniowym, ale jest możliwe by w tym miejscu było prowadzone biuro, sklep czy magazyn. Prawo do odliczenia przysługuje, jak i przedsiębiorcy, a także pozostałym podatnikom. Z ulgi nie może również skorzystać osoba, która ponosi wydatki na budynek niebędący jej własnością – a którym dysponuje w ramach praw zależnych – np. na podstawie umowy najmu, użyczenia, dzierżawy, leasingu.

Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazKurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazCzytaj dalej

Ulga na edukacje zawodową

Ulga na edukację zawodową czyli darowizny wykonane w trakcie 2019 r na cele kształcenia zawodowego, przekazane publicznym szkołom prowadzącym kształcenie zawodowe dają możliwość odliczenia do kwoty stanowiącej 6% dochodu.

Ulga przysługuje, gdy darowizna przekazana zostanie na rzecz określonych szkół prowadzących kształcenie w zawodach określonych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (patrz – tabela).

Najnowsza ulga to ta dotycząca osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Mają do niej prawo, których dochód nie przkroczył 85 528 zł i są zatrudnione na podstawie umowy o pracę bądź zlecenie. Jako że ustawa weszła w życie w ciągu roku to limit dochodowych wynosi 35 636 zł.

TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Inne przysługujące ulgi:

 • ulga na internet,
 • ulga na dziecko,
 • składki ZUS, zdrowotne, emerytalne (IKZE),
 • składki zdrowotne,
 • ulga dla krwiodawców,
 • darowizny na cele szlachetne bądź cele kultu religijnego,
 • ulga rehabilitacyjna (w tym ulga na leki).

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
 2. Najczęstsze nowotwory w Polsce. Przytłaczające dane
 3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
 5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
 6. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News