PIT - do kiedy należy rozliczyć i jak korzystać z usługi Twój e-PIT
Marek BAZAK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Lutego 2021

Od dzisiaj są już dostępne PIT-y za 2020 rok w e-Urzędzie Skarbowym

PIT-y już od dziś dostępne są w e-Urzędzie Skarbowym. Podatnicy będą mogli sprawdzić zeznania podatkowe za 2020 rok przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową. Czas na to, by zweryfikować i ewentualnie zmodyfikować rozliczenia w usłudze Twój e-PIT, mamy do 30 kwietnia 2021 r.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do kiedy mamy czas, by rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznych
  • Czym jest usługa Twój e-PIT
  • Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego

PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 dostępne w usłudze Twój e-PIT

Zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38 możesz od dziś zobaczyć w usłudze Twój e-PIT, do której dostęp zyskasz wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, jednak najpierw należy się tam zalogować. Jak to zrobić?

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego (PZ), posługując się e-dowodem lub logując się przez bankowość elektroniczną. Oprócz tego możliwe jest logowanie bezpośrednio do samej usługi Twój e-PIT. W tym celu należy podać numer PESEL lub NIP i kwoty przychodu z rozliczeń z ubiegłych lat (2019 i 2018 roku).

“Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa – wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom” - tłumaczył minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Zeznania roczne PIT przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową

Ministerstwo Finansów przekazało w komunikacie, że zeznania roczne przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową powstały zgodnie z danymi, którymi dysponuje. W usłudze Twój e-PIT znajdujemy najczęściej wypełniane zeznania roczne - PIT-37 i PIT-38.

Warto wiedzieć, że osoby, które rozliczą PIT korzystając z usługi Twój e-PIT zwrot podatku otrzymają szybciej. Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni - tłumaczyła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą korzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36, jednak rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba będzie samodzielnie uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej.

PIT - Ważne daty

Czs, by zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT podatnicy będą mieć do 30 kwietnia 2021 r. Po tym terminie KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które zostały przygotowane na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu wszystkie PIT-y zostaną rozliczone, nawet jeśli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News