PIT z niebezpieczeństwem. Niemal co czwarty Polak zagrożony atakiem oszustów
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 05.02.2019. n/z Piesi na przejsciu dla pieszych.
Autor Przemysław Terlecki - 15 Lutego 2020

Niemal co czwarty Polak w niebezpieczeństwie. Ministerstwo wydało ważne ostrzeżenie

PIT już od dziś można wypełniać poprzez internet. Ministerstwo Finansów o północy 15 lutego uruchomiło usługę Twój e-PIT. Niestety, oszuści nie śpią. Z tego też względu resort wydał ostrzeżenie dla niemal 9 mln Polaków.

PIT można już od północy 15 lutego spokojnie wypełnić w sieci i wysłać do rozpatrzenia. Ale czy na pewno spokojnie? Popularność rozliczania się z fiskusem via internet przyciągnęła uwagę oszustów i wszelkiej maści hakerów czyhających na nasze oszczędności oraz dane. Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy co czwartego z nas.

Już po uruchomieniu usługi umożliwiającej rozliczenie PIT 2019 w sieci zaczęli działać oszuści. Jak podało Ministerstwo Finansów w komunikacie, internetowe skrzynki pocztowe Polaków po uruchomieniu systemu zostały zalane wiadomościami o pomyślnie wysłanych deklaracjach PIT. Jednak MF przypomina, że żadnych wiadomości e-mail nie wysyła.

981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i ty981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i tyCzytaj dalej

PIT 2019 nie bez problemów. Co czwarty Polak zagrożony

- Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl. MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać - podało w ostrzeżeniu Ministerstwo Finansów.

Zdecydowanie powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania formalności związanych z PIT 2019. Powinniśmy o tym pamiętać, tym bardziej, że sprawa dotyczy ponad 25% społeczeństwa. 8,8 mln Polaków jest uprawnionych do skorzystania z rozliczenia w systemie Twój e-PIT.

Przypomnijmy, że system otwarty jest dla Polaków, którzy pracują bez własnej działalności gospodarczej. Nie muszą brać się za wyliczanie PIT, bo obowiązek ten wzięła na siebie Krajowa Administracja Skarbowa. Uprawnionym oddaje się jedynie metryczkę z wyszczególnionymi danymi. Te są oczywiście dostępne do edycji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ulgi, ponieważ KAS nie zawsze nalicza wszystkie nam przysługujące, jak chociażby ulga na internet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Fiskus zrobił podatnikom ""prezent"". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać "
  2. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie
Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News