PIT
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 7 Stycznia 2020

Kiedy złożyć PIT 2019? Kilka zmian, o których koniecznie trzeba wiedzieć

PIT 2019 należy składać w innym terminie, niż to było dotychczas, kiedy to podatnicy mieli czas na złożenie deklaracji do 30 kwietnia następującego po roku podatkowym. Znamy szczegóły.

PIT 2019. Kiedy złożyć deklarację

PIT 2019 należy składać w innym terminie, niż to było dotychczas, kiedy to podatnicy mieli czas na złożenie deklaracji do 30 kwietnia następującego po roku podatkowym. "Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 - możesz to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Zmianie ulega również termin składania PIT-28 za 2019 rok - możesz go złożyć od 15 lutego do 2 marca 2020 r." - podaje Ministerstwo Finansów, cytowane przez “Business Insider”.

Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytówKomornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytówCzytaj dalej

Według komunikatu resortu finansów deklaracje, które zostały przesłane przed 15 lutego zostaną uznane jako złożone od 15 lutego. Ministerstwo Finansów tłumaczy, że oznacza to, iż nawet w wypadku gdy podatnik złoży swój PIT we wcześniejszym terminie, to czas zwrotu nadpłaty będzie się liczył od 15 lutego. "Urząd ma 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r." - napisano.

Jaki jest termin złożenia PIT za rok 2019?

Wszystkie pozostałe zeznania PIT mogą być składane na takich zasadach jak do tej pory, czyli do 30 kwietnia 2020 roku, jak napisało Ministerstwo Finansów. “Resort poinformował ponadto, że od 15 lutego 2020 r. w usłudze Twój e-PIT udostępnione zostanie przygotowane dla podatników zeznanie podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej” - podaje “Business Insider”.

Jest już pewna data trzynastki. Minister potwierdziłaJest już pewna data trzynastki. Minister potwierdziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News