PiS
wikimedia, Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki
Autor Komunikaty prasowe - 15 Października 2019

Wybory kosztowały PiS niemało. Za każdy głos dali kilka tysięcy złotych

PiS słono zapłacił za każdy zdobyty głos. Jak wynika z obliczeń Money.pl, mogła to być kwota nawet przeszło 5,5 tys. zł. Wygrana partia pobiła rekordy wyborcze, zbierając najwięcej osób w historii. Jednak Jarosława Kaczyńskiego niemało to kosztowało.

PiS - lider niezadowolony z wyników

PiS mimo pobitych rekordów w wyborach, nie jest do końca zadowolony z wyników. Partia zdobyła aż 8 mln zł, a to prawie 2,3 mln więcej głosów niż w 2015 roku. Jednak wygląda na to, że liczyli na jeszcze lepszy efekt, jak wynikało z każdej wypowiedzi prezesa podczas wieczoru wyborczego. Właściwie takie nastawienie nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę wydatki, jakie PiS poniosło w kampanii, by jak najbardziej podnieść swoje wyniki.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Każdy głos to koszt przeszło 5,5 tys. zł

Portal Money.pl podaje, że zdobycie każdego jednego głosu kosztowało PiS 5,5 tys. zł. A są to jedynie wydatki zrealizowane lub zaplanowane tuż przed wyborami. “20 mld zł co roku będzie trafiać na rozszerzony program "Rodzina 500+" - to wydatek tylko na pierwsze dziecko w rodzinie. Kolejne 10 mld zł powędruje na przyszłą 13. emeryturę i tyle samo na 14. emeryturę, która pojawi się w połowie kadencji - w 2021 roku. Do tego 3 mld zł rocznie powędruje z budżetu na obniżkę podatku dochodowego z 18 do 17 proc. (a drugie tyle zapłacą samorządy). Kolejny 1 mld zł na program 0 PIT dla młodych (i znów drugą połowę zapłacą samorządy). Suma? 44 mld zł rocznie” - pisze portal.

Kolejne wydatki w planach

Powyższe koszty to tylko pomysły na nadchodzący rok, zaprezentowane przez partię Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich miesiącach. Dalsze propozycje są ciągle w procesie tworzenia, a od ich niuansów zależą kolejne przyszłe koszty, których z pewnością będzie niemało.

Wybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPWybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Wiemy, kto osobiście otrzymał największą liczbę głosów w wyborach! Niemal dwa razy więcej niż Jarosław Kaczyński

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News