Piotr i Paweł znika z Polski
wikimedia, Artur Andrzej
Autor Komunikaty prasowe - 5 Listopada 2019

Koniec słynnej polskiej sieci, jaką znamy. Niebawem zniknie z rynku

Piotr i Paweł niebawem zniknie z rynku. Sieć sklepów została przejęta przez Spar Group. Lokale sklepowe mają ulec modernizacji i zyskać nowe logo. Znamy szczegóły.

Piotr i Paweł niebawem przestanie istnieć

Piotr i Paweł wkrótce ma zniknąć z rynku. Duża część działań sanacyjnych, które były zaplanowane, zostały już wdrożone przez spółki. Pozostaje jedynie czekać, aż złożone spisy wierzytelności zostaną zatwierdzone, gdyż pozwoli to na przedłożenie propozycji układowych. Sieć sklepów ma zmienić nazwę na Spar, co jest związane z przejęciem pałeczki przez nowego inwestora. Dr Patryk Filipiak, prezeska Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zarządczyni sanacyjna w Grupie Piotr i Paweł powiedziała: “Wszystkie spółki wprowadziły szereg działań optymalizacyjnych - takich jak obniżenie kosztów, analiza lokalizacji oraz struktury wewnętrznej spółek. Spółka wynegocjowała ok. 177 umów przewidujących termin płatności powyżej 30 dni”.

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyMiały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyCzytaj dalej

Sieć liczy obecnie jedynie 66 sklepów

Sieć Piotr i Paweł zlikwidowała placówki, które nie przynosiły zysków i w ten sposób zamknięto przeszło połowę sklepów. Ze 141 sklepów zostało jedynie 66. Jednak dzięki temu wypełniono puste półki, które jeszcze rok temu można było zobaczyć w marketach. Zimmerman zaznacza:

“Odbudowanie zaufania przełożyło się również na zwiększenie liczby oferowanych produktów. Od otwarcia postępowania stała oferta poprawiła się co najmniej kilkukrotnie. Stale rośnie również liczba produktów dostępnych w magazynie. Pomiędzy lipcem a październikiem 2019 liczba ta wzrosła o 36 proc. Spółka zrealizowała również cel w postaci usunięcia z umów z odbiorcami kar logistycznych - dodaje”.

Za papierosy zapłacisz jeszcze więcej. Już wiadomo o ile zdrożejąZa papierosy zapłacisz jeszcze więcej. Już wiadomo o ile zdrożejąCzytaj dalej

Pokłosie wniosków o upadłość

Proces sanacji, który został wdrożony jest skutkiem wniosków o upadłość, jakie zostały zgłoszone latem 2018 roku przez niektórych dostawców. “Na przełomie września i października tego roku formalnie otwarte zostało postępowanie sanacyjne w spółkach Piotr i Paweł, Piotr i Paweł Detal oraz Grupa Piotr i Paweł” - informuje Businessinsider.pl. Zeszłego roku w grudniu zostały złożone plany restrukturyzacyjne. 16 października 2019 roku wszystkie wnioski w sprawie umorzenia postępowania zostały oddalone przez Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Spar przejmuje Piotra i Pawła

We wrześniu tego roku zostało zawarte porozumienie z bankami przez Grupę Piotr i Paweł. “Decyzję podjęto w związku z zaangażowaniem w poznańską sieć sklepów inwestora - firmy Spar Group z RPA, co zostało ogłoszone w kwietniu” - informuje Businessinsider.pl. Zgoda została na tę transakcję wydana w lipcu przez UOKiK, a w październiku tego roku przejęcie sieci Piotr i Paweł przez Spar Group zostało sfinalizowane podpisaniem umowy. Lokale sklepowe mają ulec modernizacji i zyskać logo Spar. Odbywa się to już w pierwszym sklepie znajdującym się w centrum handlowym Blue City, w którym prace remontowe zostały rozpoczęte.

Płaca minimalna 2020. Wiadomo już, kto dostanie najwięcejPłaca minimalna 2020. Wiadomo już, kto dostanie najwięcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News