Pies-robot będzie mógł nas wyręczać w codziennych obowiązkach
Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Pies obsługujący pralkę i włączający światło? Okazuje się, że to możliwe

Pies, który nastawi pranie i włączy światło? Teraz będzie to możliwe - Sony zamierza wprowadzić nowe funkcje do znanego już wcześniej robota Aibo. Pies-robot zostanie wyposażony w oprogramowanie sterujące urządzeniami smart home.

Pies-robot pracujący dla domu

Pies, który będzie zarządzał domem? Brzmi surrealistycznie, ale już niedługo będzie to możliwe. Sony planuje wprowadzić nowe funkcje do znanego już wcześniej robota Aibo, który z wyglądu przypomina psa. Robotyczny pupil będzie miał możliwość sterowania urządzeniami smart home - dla inteligentnych domów.

Japoński producent stara się aktualizować swojego robota, ponieważ produkt nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tego dochodzi cena, która nie należy do zachęcających. Cybernetyczny pies kosztuje prawie 3 tys. dolarów.

Zasiłek możesz otrzymać bez względu na dochody. Liczą się konkretne przypadkiZasiłek możesz otrzymać bez względu na dochody. Liczą się konkretne przypadkiCzytaj dalej

Aibo z nowymi funkcjami

Jak podaje portal cyfrowa.rp.pl, w trakcie imprezy technologicznej CEATEC, która odbyła się w Tokio, Sony zaprezentowało połączenie robota Aibo z inteligentnymi urządzeniami od Hitachi. Robotyczny pies mógłby stanowić alternatywę do asystentów głosowych, będzie mieć połączenie z domowy Wi-Fi i być zsynchronizowane z innymi domowymi urządzeniami i co ciekawe - kontrolować je. Pies cyborg będzie mógł włączyć pralkę, włączyć i wyłączyć światło, a także powiadamiać właścicieli o skończonych zadaniach.

Do tej pory niewiele osób zdecydowało się na zakup psa Aibo, jednak nie można wykluczyć, że takie technologie w niedalekiej perspektywie staną się częścią codziennego życia ludzi.

Japoński producent swojego pierwszego psa-robota Aibo pokazało światu w 1999 roku. Wówczas wyprodukowano 5 tys. egzemplarzy modelu ERS-110, który wyglądem przypominał psa rasy beagle. Sprzedaż pierwszej edycji robota zakończyła się sporym sukcesem. W następnych latach ukazywały się kolejne wersje Aibo, jednak w końcu Sony wstrzymało produkcję. Pies-robot wrócił na rynek w zeszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News