fot. Virginia Tech / nationalgeographic.pl
fot. Virginia Tech / nationalgeographic.pl
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Pies otrzymał tytuł doktorski. Wszystko za jego niebywałe zasługi na rzecz ludzi

Pies z tytułem naukowym? W Stanach Zjednoczonych to możliwe. Pies Moose jest pracownikiem poradni zdrowia psychicznego. Uczestniczył w blisko 8 tys. sesji terapeutycznych, a po sześciu latach pomagania ludziom otrzymał honorowy doktorat wydziału medycyny weterynaryjnej na uczelni Virginia Tech.

Pies otrzymał doktorat. To nie żart

O niezwykłym przypadku psa-doktora pisze National Geographic. 8-letni Moose jest labradorem, który pracuje w poradni zdrowia psychicznego. Jego opiekunem prawnym jest Trent Davis, licencjonowany terapeuta i koordynator terapii z udziałem zwierząt na uczelni Virginia Tech. Opiekun nie krył radości po tym, jak otrzymał informację od dziekanatu, że pies zostanie nagrodzony tytułem naukowym i sporym zapasem psich przysmaków.

Niezwykły pies, który leczy ludzi

Pies Moose poświęcił swoje życie, aby pomagać ludziom. Uczestniczył w 7,5 tys. sesji terapeutycznych. Ale teraz sam potrzebuje pomocy i opieki. W lutym zdiagnozowano u niego raka prostaty. Pies niemal natychmiast przeszedł chemioterapię, ponieważ ten rodzaj raka rozwija się u psów błyskawicznie. Na początku maja mógł wrócić do miejsca zamieszkania.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

Moose to jeden z czterech psów terapeutycznych, które pracują w poradni Cook Counseling Center, mieszczącej się terenie uczelni VT. Jak mówi Trent Davis, pies na terapii otwiera ludzi. Dzięki jego obecności ludzie mniej się krępują, zajmują się w trakcie sesji psem i dzielą z terapeutą swoimi przeżyciami.

Pies uwielbiany na uczelni

Terapeuta tłumaczy, że gdy pacjenci mają złe doświadczenia z innymi ludźmi, to psy stają się dla nich bezpiecznymi kompanami. - Wiedzą, że one nie będą ich osądzać - mówi Davis, który od 10 lat wspiera studentów i wykładowców uniwersytetu.

MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyMR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyCzytaj dalej

Terapeuta dodaje, że pies Moose cieszy się dużą popularnością na uczelni. - Ludzie wykonujący tę profesję są obarczeni szczególnie wieloma problemami emocjonalnymi, odnotowuje się wśród nich szczególnie duży odsetek samobójstw. Moose wielu z nich pomógł i teraz uczelnia nagradza go za to - wyjaśnia Trent Davis, cytowany przez National Geographic.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Możesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejMożesz wynegocjować lepszą cenę od dewelopera. W niektórych miastach nawet kilkadziesiąt tys. zł taniejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News