Pies może dostać emeryturę. Byłoby to wspaniałe rozwiązanie
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Grudnia 2019

Pies też dostanie emeryturę. Projekt cieszy się wielką popularnością

Pies z emeryturą? Niewykluczone. Psy pełnią różne funkcje, pracują jako opiekunowie, pełnią służbę w policji i straży pożarnej. Po skończeniu służby zwierzęta zostają na utrzymaniu swoich dotychczasowych opiekunów, których niekoniecznie stać na opiekę nad zasłużonymi psami. Jednak jest szansa na to, by pies po służbie żył w lepszych warunkach.

Pies to świetny pracownik

Pies to niezwykle pomocne zwierzę, które posiada wiele umiejętności przydatnych ludziom. W samych służbach mundurowych pracuje niemal 1500 psów. Najwięcej psów służy w policji. “Super Express” podaje, że pies pracuje także w Służbie Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służbie Więziennej, Służbie Ochrony Kolei oraz Wojsku Polskim.

Zazwyczaj psy spędzają na służbie około 10 lat. A to oznacza, że w momencie przejścia na “zawodową” emeryturę są już w bardzo zaawansowanym wieku. Pies, który ma tyle lat, często ma problemy zdrowotne, jest po kontuzjach związanych z pracą, a w przypadku odniesionych ran może być wcześniej wycofany ze służby. Wtedy opiekę nad nim musi sprawować dotychczasowy opiekun ze służby.

Ceny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCeny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCzytaj dalej

Pies zasługuje na emeryturę

Starszy pies wymaga większej opieki, a to wiąże się z kosztami. Mundurowi nie zarabiają dużo, a co za tym idzie często ich nie stać na opiekę nad zwierzęciem. Ale jest pewne rozwiązanie. Jak podaje “Super Express”, funkcjonariusze i związkowcy apelują o wprowadzenie emerytury dla psa. Świadczenie byłoby przeznaczone na badania i leczenie psa, a także jego codziennie utrzymanie. Utrzymanie zasłużonego dla służb zwierzęcia kosztuje około kilkuset złotych miesięcznie.

A jak ocenia pomysł emerytury dla psa Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Administracji? - Należy jednak zauważyć, że wprowadzenie takiego przepisu do obowiązującego porządku prawnego generowałoby dodatkowe koszty dla budżetu państwa, w szczególności w zakresie pokrycia kosztów utrzymania i ewentualnego leczenia emerytowanych psów służbowych. Koszty związane z leczeniem tych zwierząt są trudne do oszacowania - zwraca uwagę wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński cytowany przez prawo.pl.

- W przypadku uchwalenia przez parlament projektowanych przepisów prawa należałoby przyjąć jednolite rozwiązanie dla wszystkich krajowych służb mundurowych posiadających zwierzęta wykorzystywane do celów specjalnych w celu zapewnienia im godnego funkcjonowania po wycofaniu ze służby - twierdzi wiceminister Zieliński.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News