Pies rasy Mastif tybetański jest w Chinach luksusowym zwierzęciem. W Polsce też można go kupić
p2.piqsels.com
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Grudnia 2019

Najdroższy Pies świata kosztował krocie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Pies za 2 miliony dolarów? Czemu nie. Pewien chiński milioner został właścicielem najdroższego psa świata.

Pies luksusowy

Za takie pieniądze można kupić sporo rzeczy: wielki dom z basenem, jacht, samochody. Ale okazuje się, że tyle może też kosztować pies. Pewien chiński milioner został właścicielem najdroższego psa świata. Pies nazywa się Hong Dong i został kupiony za 2 miliony dolarów, co daje około 7,5 miliona złotych - podaje Radio ZET. Jest to absolutny rekord. Jakiej rasy jest pies milionera?

Mastif Tybetański

Najdroższym psem świata jest Mastif tybetański. To rasa pochodząca z Tybetu, wyhodowana do zaganiania zwierząt i do stróżowania. Obecnie hodowany jest jako pies wystawowy, stróżujący i pies-towarzysz. Z aparycji przypomina niedźwiedzia albo lwa. Rasa zawdzięcza swoją popularność miejscu pochodzenia. Tybetańczycy wierzą, że w ciele zwierzęcia mieszka dusza zmarłego mnicha. Czerwony Mastif Tybetański ma przynosić szczęście i długowieczność swojemu właścicielowi. Pies posiada charakterystyczne odbarwienia na oczach, które mają być oczami mnicha, który strzeże psa w trakcie odpoczynku. Według legendy Dżyngis-Chan, słynny wódz z Mongolii, miał w swojej armii około 30 psów tej rasy. Mastify Tybetańskie miały wzbudzać strach wśród żołnierzy wroga.

Czerwony Mastif Tybetański

Jednak nie każdy może stać się właścicielem psa tej rasy. Czerwony Mastif Tybetański jest w Chinach bardzo prestiżowym i luksusowym pupilem. Aby chiński hodowca sprzedał zwierzę, zainteresowany musi udowodnić swoje niewiarygodne bogactwo. Więc jeśli nie macie co zrobić z 2 milionami dolarów, to już wiecie, co można za to kupić. Psa. Choć lepiej adoptować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News