Woman Walking Dog On Leaf-Covered Humber Trail, Toronto, Ontario
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Marca 2020

500 zł mandatu za spacer z psem. Policja będzie surowo karać osoby w jednym, popularnym miejscu

Pies potrzebuje sporo aktywności, a jednym z najlepszych sposobów, żeby go “wymęczyć” i przy tym sprawić mu dużo przyjemności jest spacer, np. do lasu. Jednak w wielu miejscach obowiązuje zakaz wprowadzania psów. I tak też jest w przypadku Lasu Kabackiego. Za wejście z psem grozi mandat w wysokości 500 zł, a nawet grzywna i areszt.

Pies w lesie to zagrożenie?

Kilka lat temu w Lesie Kabackim zamontowano tablice z informacją o zakazie wprowadzania psów. Leśnicy uważają, że pies nie może wchodzić do lasu, a wielu właścicieli nie jest w stanie upilnować swoich pupili. Mieszkańcy nie posłuchali się i dalej wyprowadzali psy do lasu. Dlatego leśnicy poprosili o pomoc straż miejską i policję - pisze “Super Express”.

Niemiecka sieciówka może nagle zamknąć przed tobą drzwi. Związkowcy wcale nie żartująNiemiecka sieciówka może nagle zamknąć przed tobą drzwi. Związkowcy wcale nie żartująCzytaj dalej

Pies nie może wchodzić do lasu

Służby zajęły się sprawą. I ostrzegają, że w lesie będzie teraz więcej patroli, a gdy zobaczą kogoś z psem to od razu nałożą karę. Mandat w wysokości 500 zł. Ponadto, funkcjonariusze będą mogli też wystąpić z wnioskiem do sądu, który może nałożyć grzywnę i podjąć decyzję o areszcie dla właściciela psa. Wynika to art. 15 pkt. 16 ustawy o ochronie przyrody.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Usypiali go i wykorzystywali. Ojciec z kolegami zgotowali 7-latkowi piekło

- Spacerowicze muszą zrozumieć, że obowiązuje zakaz wstępu z psami - powiedział na łamach “Super Expressu” sierż. szt. Jarosław Pudzianowski, dzielnicowy z obszaru obejmującego Rezerwat Przyrody im. Stefana Starzyńskiego.

Oto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeOto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeCzytaj dalej

Pies luzem może zagrażać dzikim zwierzętom

Skąd ten zakaz? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo dzikich zwierząt. Jak tłumaczy Mirosława Mironczuk, leśnik z Lasu Kabackiego, nie wszyscy kontrolowali swoje psy biegające bez smyczy. Wiele razy dochodziło do płoszenia zwierzyny.

Póki co funkcjonariusze będą nakładali mandaty na osoby puszczające psy bez smyczy. A jeśli to nie podziała, to sprawa trafi do sądu. A wtedy konsekwencje będą znacznie większe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News