Pies to znakomity aktor. Potrafi się dostosować do sytuacji na planie i wyczuwa moment, kiedy zostanie o coś poproszony
Flickr/ fot. Corrado Dearca
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Grudnia 2019

Dzięki psu możesz zarobić nawet 600 zł dziennie. Wystarczy odpowiednie szkolenie

Pies może być nie tylko przyjacielem na całe życie, też świetnym aktorem. Zwierzęta, które występują w filmach, serialach i reklamach mogą zarobić niezłe pieniądze.

Pies - zwierzę o wielu talentach

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak sprowadzanie go tylko do roli pupila rodziny byłoby nie na miejscu. W końcu psy też pracują - zwierzęta te są wykorzystywane do pomocy osobom niepełnosprawnym, pracują w policji i wojsku, przydają się podczas polowań i zbiorów. Umiejętności psów znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia człowieka. Te zwierzęta pracują też na planach filmowych. I doskonale sobie radzą.

- Mają niezwykłą zdolność do odczytywania i dostosowywania się do gry aktorskiej, wynikającą zapewne z doświadczenia. Nawet jeśli aktor spóźni się z jakąś czynnością, czekają na odpowiedni moment ze swoim działaniem - tłumaczył cytowany przez “Gazetę Wyborczą” Andrzej Kordos z Centrum Szkolenia Psów Russ.

Pies może mieć zarabiać więcej od człowieka

W Polsce zwierzęta grające w filmach i reklamach mogą zarobić od 300 do 600 zł za jeden dzień zdjęć. Natomiast w Stanach Zjednoczonych stawki dla psich aktorów wahają się w okolicach od 50 do 100 dolarów. Co ciekawe, powstały już nawet wyspecjalizowane agencje aktorskie, które specjalizują się w obsłudze zwierząt wykorzystywanych na planach filmowych. Psy - gwiazdy mogą liczyć na opiekę profesjonalnych agentów, takich jakich mają aktorzy. Wynagrodzenia zwierząt są niejednokrotnie negocjowane tak jak w przypadku ludzi.

Zapukają do drzwi i nakażą wracać do pracy. ZUS coraz częściej przerywa L4Zapukają do drzwi i nakażą wracać do pracy. ZUS coraz częściej przerywa L4Czytaj dalej

Znanymi rasami psów, które występowały w filmach, są Bernardyn (“Bethoven”, Owczarek niemiecki (ostatnio “Wataha”), Owczarek szkocki (“Lessie, wróć!”), Dog de bordeaux (“Rodzina zastępcza”) oraz Jack russel terrier. Pies tej ostatniej rasy za występ w filmie “Frasier” zarabiał aż 10 tys. dolarów za jeden dzień zdjęciowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  2. Nie żyje gwiazdor polskiego „Mam Talent”. Długo walczył z chorobą, miał tylko 30 lat
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. 13. emerytura jest zagrożona? Senat zgłosił poważne zastrzeżenia, w Polakach aż zagotowała się krew

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News